ATP Miami: Życiowy sukces Pouille'a! Wyeliminował Ferrera

Rozstawiony z numerem ósmym hiszpański tenisista David Ferrer przegrał z 88. w światowym rankingu Lucasem Pouille 7:6 (7-1), 6:7 (4-7), 5:7 w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami. 22-letni Francuz obronił w decydującym secie piłkę meczową.

Pouille nigdy wcześniej nie pokonał zawodnika z Top10 świtowej listy. W niedzielę obronił 11 z 17 "break pointów". Spotkanie trwało dwie godziny i 45 minut. Ferrer to finalista imprezy w Miami z 2013 roku.

22-letni Francuz zagra o pierwszy w karierze ćwierćfinał turnieju ATP Masters 1000. Jego rywalem w 1/8 finału będzie wyżej notowany rodak - rozstawiony z numerem 18. Gilles Simon.

W rozgrywanej na Florydzie imprezie udział zakończyło już wcześniej kilku czołowych zawodników. W drugiej rundzie odpadł Szwajcar Stan Wawrinka. Na tym etapie meczu nie dokończył z powodu kłopotów zdrowotnych Hiszpan Rafael Nadal. Szwajcar Roger Federer, który przez kontuzję kolana stracił blisko dwa miesiące, wycofał się zaś w ostatnim momencie ze startu z powodu grypy żołądkowej.

Powody do zadowolenia ma z kolei Jamie Murray, brat wicelidera rankingu ATP w singlu - Andy'ego. Dzięki dobrej postawie w Miami za tydzień obejmie prowadzenie w zestawieniu deblistów jako pierwszy Brytyjczyk od momentu, gdy wprowadzono rankingi tenisowe ustalane za pomocą obliczeń komputerowych, czyli od połowy lat siedemdziesiątych.

Polecamy transmisje tenisa na antenach Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!