Ukraina lepsza od Walii po nudnym meczu (WIDEO)

Piłka nożna
Ukraina lepsza od Walii po nudnym meczu (WIDEO)
fot. Polsat Sport

W pojedynku finalistów Euro 2016 Ukraińcy okazali się lepsi od Walii i wygrali swój kolejny mecz towarzyski jedną bramką. Brytyjczycy w Kijowie przeważali mimo, że zagrali bez największych gwiazd - sam mecz zaś nie zachwycił. Jedyną bramkę po ciekawym rozegraniu stałego fragmentu gry zdobył Andrij Jarmołenko.

To był kolejny bezbarwny występ Ukraińców, jednak po raz kolejny nasi wschodni sąsiedzi wygrywają w najmniejszym możliwym stosunku. Po spotkaniu z Cyprem, kolejnym rywalem grupowych rywali Polaków była Walia, która co prawda na Euro się zakwalifikowała, jednak do Kijowa przyjechała bez Garetha Bale'a i Aarona Ramseya. Nawet bez swoich największych gwiazd to Smoki były stroną przeważającą na terenie rywala i częściej dochodziły do sytuacji podbramkowych.

 

Dobrze funkcjonowała jednak defensywa ubranych na niebiesko-żółto gospodarzy, która skutecznie wytrącała rywalom atuty z rąk. Po naporze z pierwszych minut dość nieoczekiwanie do siatki trafił Andrij Jarmołenko, który znakomicie odnalazł się w polu karnym Wayne'a Hennesseya i strzałem z pierwszej piłki gorszą, prawą nogą ustalił wynik spotkania. To był jedyny celny strzał Ukraińców w tym spotkaniu, wystarczył jednak by dopisać do swoich kont kolejne zwycięstwo. Dla porównania Walijczycy na bramkę Andrija Pjatowa uderzali czterokrotnie, przewagę mając również w posiadaniu futbolówki.

 

UKRAINA - WALIA 1:0 (1:0)
Jarmołenko 28'

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie