MLG Columbus: Pierwszy mecz jednak dla Ninjas In Pyjamas

E-sport

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w ramach MLG Columbus 2016 naprzeciw siebie stanęły ekipy NInjas In Pyjamas oraz FlipSid3 Tactics. Pierwsza z nich przystąpiła do tego meczu bez podstawowego zawodnika Jacoba 'pyth' Mourujärviego. Nie przeszkodziło to jednak Szwedom w wygraniu całego pojedynku po dogrywce 19-17.

W inauguracyjnym spotkaniu rozgrywanym w ramach MLG Columbus 2016 obyło się bez niespodzianki. O mały włos ... bowiem drużyna Ninjas In Pyjamas po zaciętej walce pokonała uriańską formacją FlipSid3 Tactics 19-17. Mecz elektryzował widzów do ostatniej chwili. Pojedynek odbywał się na mapie de_cache. Bohaterem spotkania mógł czuć się po szwedzkiej stronie Patrik 'f0rest' Lindberg, który mecz zakończył z dorobkiem 36 fragów i k/d ratio na poziomie 1,51.

Pierwszą połowę po stronie atakującej, a więc teoretycznie trudniejszej na mapie de_cache rozpoczęli NInjas In Pyjamas. Mimo niezbyt dobrze dysponowanego legendarnego zawodnika — Christophera 'GeT_RiGhT' Alesunda, Szwedzi po piętnastu rundach zdołali doprowadzić do wyniku 9:6. W drugiej odsłonie spotkania inicjatywę przejęli rywale Skandynawów. W pewnym momencie tablica ukazywała rezultat 12-12. Później nastąpiła obustronna wymiana ciosów, a kluczową okazała się ostatnia runda, która powędrowała na korzyść FlipSid3. Taki obrót spraw pozwolił na odzwierciedlenie rezultatu z pierwszej połowy batalii, tyle że tym razem na korzyść Georgi 'WorldEdit' Yaskina i spółki. To zwiastowało dalsze emocje i dogrywkę.

Pierwsza połowa dogrywki została zdominowana przez Szwedów, a wśród nich wyróżniał się wspomniany wcześniej Patrik 'f0rest' Lindberg oraz Adam 'friberg' Friberg. W efekcie dwie pierwsze rundy padły łupem właśnie Ninjas. W tym momencie zawiedli się fani ukraińskiej formacji, bowiem nie doczekali oni godnej odpowiedzi ze strony swoich ulubieńców. Końcowy wynik spotkania 19-17 stał się faktem. Pojedynek miał charakter bardzo wyrównany. Nie bez znaczenia tutaj miał z pewnością fakt, że NiP występował bez swojego kluczowego zawodnika - Pyth'a, którego zastępował trener drużyny - Björn 'THREAT' Pers.