Była gwiazda Bayernu: Goetze to cień samego siebie

Piłka nożna
Była gwiazda Bayernu: Goetze to cień samego siebie
fot.PAP/DPA

Dla Mario Goetze ten sezon jest wyjątkowo trudny. Pep Guardiola rzadko na niego stawia, a na dodatek z każdej strony reprezentant Niemiec jest krytykowany. Były wieloletni gracz Bayernu Monachium, Mehmet Scholl twierdzi, że Goetze jest cieniem samego siebie w stosunku do tego co prezentował w przeszłości.

Goetze przeniósł się do Bayernu latem 2013 roku, ale jego pobyt w stolicy Bawarii nie należy do najbardziej udanych. Wydaje się, że niespełna 24-letni reprezentant Niemiec po sezonie zmieni przynależność klubową. Zainteresowanie piłkarskim mistrzem świata przejawia chociażby Liverpool. Niemieckie media podają również, że swojego byłego piłkarza chciałaby ściągnąć Borussia Dortmund.

Mario powinien trenować znacznie ciężej. Obecnie jest cieniem samego siebie. Gdy grał w Borussii, to był szybki jak strzała i bardziej atletyczny. Teraz sprawia wrażenie przygaszonego. Może powinien zmienić otoczenia? – zastanawiał się były piłkarz Monachijczyków Mehemt Scholl.

Niemiec tureckiego pochodzenia, który przez 15 lat grał w Bayernie Monachium uważa, że pod dowództwem Pepa Guardioli Goetze zatracił swoje walory, a także, że hiszpański szkoleniowiec nie jest w stanie mu pomóc. - Ktoś musi mu pomóc wrócić na właściwe tory. Na pewno nie jest to Guardiola, bo jego jedyną misją w Monachium jest wygranie Ligi Mistrzów. Nie zapewni piłkarzom indywidualnych treningów. Hiszpan myśli tylko o tym, żeby pożegnać się w wielkim stylu z Bayernem. Los Mario go nie interesuje - twierdzi 36-krotny reprezentant niemieckiej drużyny narodowej.

 

Wpływ na dyspozycję Goetze miała kontuzja, którą leczył przez znaczną część sezonu. W barwach ekipy z Allianz Arena wychowanek BVB zagrał w 12 meczach we wszystkich rozgrywkach. Jego bilans uzupełniają cztery trafienia oraz dwie asysty.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze