Mistrzostwa Świata World of Tanks – Grand Finals 2016!

E-sport
Mistrzostwa Świata World of Tanks – Grand Finals 2016!

Warszawa, 30 marzec 2016 — Za niewiele ponad tydzień, 8 i 9 kwietnia na hali warszawskiego Torwaru odbędzie się międzynarodowy turniej eSportowy w World of Tanks rangi mistrzowskiej. Znamy już listę drużyn uczestniczących w The Grand Finals 2016, które przyjadą ze wszystkich zakątków globu, aby rywalizować o tytuł mistrzów świata i ponad 1 200 000 PLN (300 000 USD) w puli nagród.

Na żywo, przed warszawską publicznością wystąpi 12 aktualnie najlepszych drużyn w rozgrywkach eSportowych World of Tanks. Europę reprezentować będą doskonale znane warszawskiej publiczności drużyny Kazna Kru (z Polakiem w zespole), Wombat on Tanks i Tornado Rox. Zaa Atlantyku, z obu Ameryk, przylecą eClipse, zwycięzcy srebrnej ligi, drużyna weteranów SIMP oraz Red Canids, pierwszy zespół rodem z Brazylii. Przedstawicielami Wspólnoty Niepodległych Państw będą Natus Vincere (mistrzowie z 2014 roku), zwycięzcy ligi złotej Not So Serious oraz aktualni mistrzowie, zwycięzcy The Grand Finals 2015 – Hellraisers. O tytuł powalczą również zespoły z Azji - wicemistrzowie z 2015 roku EL Gaming, nowi na tak dużej imprezie GoldBass oraz Yato z Chin. Patrząc na dokonania tych drużyn oraz aktualną formę, szykują się pasjonujące zawody.

 

Aby panować nad gorącą akcją wewnątrz hali, na zewnątrz Torwaru zostaną postawione dwa prawdziwe czołgi T-34-85 oraz M4A1 Sherman. Dla fanów militariów i historii wojskowości będzie to dobra okazja, aby zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie z maszynami, które uważane są za zwycięzców II Wojny Światowej. Równie interesujący jak te prawdziwe, będzie również specjalnie przygotowany na Grand Finals 2016 czołg w World of Tanks - M 41 90 GF. Cechuje go doskonały zasięg widzenia, duża szybkość oraz wyjątkowy, czarny kamuflaż. Będzie on dostępny od 1 kwietnia w Azji i USA, a od 3 kwietnia w Europie.

 

Wydarzenie już cieszy się dużym zainteresowaniem. Informujemy, że zostały nam już ostatnie bilety premium i możliwość wcześniejszych rejestracji na wydarzenie. Szczegóły z nimi związane można sprawdzić pod tym adresem. Przypominamy jednocześnie, że Mistrzostwa Świata World of Tanks - Grand Finals 2016 w Warszawie to wydarzenie w pełni darmowe i otwarte dla publiczności. Możliwość oglądania najlepszych eSportowców świata na żywo, strefa wirtualnej rzeczywistości, konkursy i turnieje w World of Tanks na komputerach i Playstation 4 z pewnością zapewnią dobrą rozrywkę dla wszystkich zainteresowanych. Wejście dla publiczności w piątek i sobotę od godziny 10.00.

Zawody będą również transmitowane na żywo za pośrednictwem Internetu. Zarówno mecze ze sceny głównej, jak i drugiej sceny będzie można oglądać w języku polskim, angielskim lub rosyjskim za pośrednictwem YouTube, Twitch i Hitbox.

 

Adresy polskich transmisji:

 

Twitch | wgleu PL | Main Stage
Hitbox | wgl PL | Main Stage

 

Adresy angielskich transmisji:

 

YouTube | WorldOfTanksCom | Main Stage
Twitch | wgleu | Main Stage
Hitbox | wgl | Main Stage

 

Partnerami mistrzostw świata World of Tanks The Grand Finals 2016 są firmy Intel, Razer, PayPal and SanDisc. Oficjalna strona internetowa wydarzenia - thegrandfinals.com

 

 

O lidze Wargaming.net

 

Liga Wargaming.net to zawodowa organizacja eSportowa założona w 2013 roku. Rywalizacja odbywa się w popularnej grze World of Tanks, działa cały rok i pozwala graczom profesjonalnym, jak również okazjonalnym, rywalizować między sobą. Liga promuje kulturę eSportu poprzez wydarzenia na dużą skalę oraz stały dopływ nowych treści, zyskując popularność wśród graczy i widzów. Wysokie nagrody pieniężne, turnieje na dużą skalę i transmisje na żywo do milionów użytkowników na całym świecie – to wszystko powoduje, że Liga stale zyskuje na popularności, a jej nadrzędnym celem jest przekształcenie eSportu w regularny sport. Liga Wargaming.net narodziła się z inicjatywy oddolnej graczy i stała się międzynarodową organizacją eSportową. Zawsze na pierwszym miejscu stawia społeczność gry i ewoluuje bazując na jej opiniach. Format rozgrywek i zasady powstają przy współpracy z profesjonalnymi graczami. Infrastruktura ligi Wargaming.net daje aspirującym graczom przejrzystą ścieżkę rozwoju w drodze do zaistnienia na scenie eSportowej. Podzielona na trzy dywizje, złotą, srebrną i brązową, co pozwala utalentowanym graczom odnaleźć się w świecie profesjonalnych zawodników i ułatwia tym samym drogę w karierze. Oficjalna strona ligi Wargaming.net - http://eu.wgleague.net

 

 

O Wargaming

 

Wargaming to prywatna firma wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją tytułów typu Free-To-Play MMO i jest jednym z liderów tego segmentu rynku gier komputerowych. Firma została założona w 1998 roku, przez ten czas wydała ponad 15 tytułów. Obecne działania koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy, czyli World of Tanks, World of Warplanes oraz World of Warships. Trylogia gier komputerowych Wargamingu stworzy wspólne uniwersum wojenne zintegrowane przez portal www.wargaming.net. Jako część swojej strategii operacyjnej, Wargaming obrał sobie za cel obecność na zróżnicowanych platformach sprzętowych. Firma wydała World of Tanks na konsolach oraz World of Tanks: Blitz dostępne obecnie na komputerach, smartfonach i tabletach z systemami operacyjnymi iOS, Android, Windows 10, Mac OS X. W 2014 i 2015 swą premierę miały odpowiednio World of Tanks na Xbox 360 oraz Xbox One oferując po raz pierwszy w skali rynku możliwość rozgrywki pomiędzy oboma konsolami firmy Microsoft. W 2016 zadebiutowało World of Tanks na Playstation 4 kontynuując obecność gier firmy Wargaming na wiodących platformach sprzętowych. Oficjalna strona internetowa - www.wargaming.com

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze