MLG Columbus 2016: Luminosity lepsze od NiP

E-sport
MLG Columbus 2016: Luminosity lepsze od NiP

Drugiego dnia MLG Columbus 2016, w grupie A doszło do pojedynku pomiędzy Ninjas In Pyjamas oraz Luminosity Gaming. Po wyrównanym początku Canarinhos ostatecznie rozgromiło legendarnych Ninjas 16-5. Oznacza to, że w decydującym meczu GeT_RiGhT i spółka zmierzą się z Mousesports, które przegrało wcześniej swoje spotkanie z FlipSid3 Tactics.

Pojedynek rozpoczęli po stronie atakującej Ninjas In Pyjamas, która zdołała zdobyć swój pierwszy punkt już w rundzie pistoletowej, co niewątpliwie zaskoczyło faworyzowanych Brazylijczyków. Ci jednak odpowiedzieli chwilę później i było 1-1. Dalsze rundy to obustronna wymiana ciosów. Zawodnicy jednej i drugiej ekipy szły łeb w łeb. Dopiero przy stanie 5-5 wyraźnie inicjatywę przejęło Luminosity Gaming, które w dalszym ciągu, nieprzerwanie od wielu miesięcy potwierdza swoją wysoką klasę. Warto podkreślić, że bardzo słabo w tym spotkaniu prezentowali się Christopher 'GeT_RiGhT' Alesund oraz Björn 'THREAT' Pers. Ninjas zupełnie nie radziło sobie z zajmowaniem bombsiteów. Canarinhos byli przez cały czas znakomicie ustawieni na mapie. Po piętnastu rundach tablica świetlna ukazywała rezultat 5-10 dla FaLLeN'a i jego kompanów.

 

Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się. Nadal dominowali zawodnicy Luminosity i runda pistoletowa powędrowała właśnie na ich konto, co wydawało się być kluczowym momentem spotkania. Trudno było się spodziewać, aby cokolwiek ulego zmianie. Ninjas In Pyjamas tracili w bardzo szybkim tempie kolejne rundy i po kilkunastu minutach mieliśmy 16-5. Miano MVP tego spotkania słusznie powędrowało na konto gracza Lincolna 'fnx' Lau.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze