Prezydent FIFA: Rozszerzenie mundialu do czterdziestu drużyn możliwe dopiero od 2026 roku

Piłka nożna
Prezydent FIFA: Rozszerzenie mundialu do czterdziestu drużyn możliwe dopiero od 2026 roku
fot.PAP/EPA

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Gianni Infantino zapowiedział, że rozszerzenie liczby uczestników mistrzostw świata do 40 zespołów będzie możliwe nawet od 2026 roku.

- Musimy umożliwić występ w finałach mundialu większej liczbie drużyn. Ten pomysł może uda się zrealizować w 2026 roku - stwierdził Infantino, który obecnie przebywa w Ameryce Południowej; we wtorek gościł w Montevideo.

 

W czasie kampanii na prezydenta FIFA Szwajcar o włoskich korzeniach zapowiadał, że jego celem jest powiększenie do 40 liczby zespołów uczestniczących w mistrzostwach świata. Infantino twierdzi, że większa liczba zespołów narodowych, to większa szansa dla ekip, które wreszcie chciałyby zrealizować marzenie o udziale w MŚ. Dodał, że na przykład kontynent południowoamerykański miałby wówczas zagwarantowanych pięć miejsc, a nie cztery jak dotychczas.

 

Od 1998 roku w finałach piłkarskich MŚ grają 32 zespoły - po cztery w ośmiu grupach. Tyle też będzie w 2018 roku w Rosji i cztery lata później w Katarze. Infantino od kilku tygodni sprawuje funkcję szefa FIFA. Wcześniej przez 18 lat federacją kierował Szwajcar Sepp Blatter.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze