PŚ w skokach narciarskich: Udana operacja Schlierenzauera

Inne
PŚ w skokach narciarskich: Udana operacja Schlierenzauera
fot. PAP

Powodzeniem zakończyła się operacja prawego kolana utytułowanego austriackiego skoczka narciarskiego Gregora Schlierenzauera - poinformowały miejscowe media. Zabieg odbył się w prywatnej klinice koło Innsbrucka. Przerwa w treningach ma potrwać około ośmiu miesięcy.

26-letni Schlierenzauer doznał zerwania więzadeł krzyżowych kolana podczas niedawnego pobytu wypoczynkowego w Kanadzie, gdzie jeździł na nartach poza wyznaczonymi trasami. To coraz bardziej popularna forma ekstremalnego narciarstwa, niebezpieczna dla adeptów, którzy nie opanowali dobrze techniki. Starty w zakończonym już sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich Austriak przerwał w styczniu z uwagi na słabą formę.

Schlierenzauer to rekordzista pod względem liczby wygranych konkursów PŚ. Odniósł 53 zwycięstwa, ale ostatnie 6 grudnia 2014 roku. W całym cyklu triumfował dwukrotnie - w sezonach 2008/09 oraz 2012/13. Trzykrotnie był drugi. Indywidualnie na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku wywalczył dwa brązowe medale i z drużyną złoto, a cztery lata później w Soczi wraz z kolegami sięgnął po srebro. Dwukrotnie (2012 i 2013) triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze