Trener Górnika Zabrze: Jesteśmy w potrzebie

Piłka nożna
Trener Górnika Zabrze: Jesteśmy w potrzebie
fot.Cyfrasport

Piłkarze Górnika w piątek powalczą w Zabrzu z Pogonią Szczecin o pierwszą w tym roku ligową wygraną. - Zapraszam kibiców. Jesteśmy w potrzebie, biedzie i potrzebujemy ich gorącego wsparcia - powiedział trener Jan Żurek. - Obiecuję, że drużyna będzie walczyć, biegać i pokaże, iż potrafi grać w piłkę - dodał.

Żurek przejął zespół 3 marca od zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego. Jest trzecim szkoleniowcem Górnika w sezonie. Po pierwszych czterech kolejkach działacze pożegnali Roberta Warzychę. Zabrzanie po 28 kolejkach mają 24 punkty, ich najbliższy rywal o 20 więcej.

 

Trener Górnika podkreślił, że dwutygodniową przerwę w rozgrywkach ligowych jego podopieczni dobrze wykorzystali. Zajęcia były nawet w wielkanocny poniedziałek. - Widzę postęp. Pracowaliśmy intensywnie, bo taka była potrzeba. Drużyna jest coraz bardziej wyrównana, zaczyna się rywalizacja - ocenił.

 

Zabrzanie mają w tym roku duży problem ze skutecznością, strzelili jak na razie dwa gole w siedmiu meczach. Na ten aspekt trener położył w trakcie reprezentacyjnej przerwy duży nacisk. Hiszpański napastnik zabrzan Jose Kante ćwiczył tak intensywnie, że w efekcie dostał wolny dzień. - Oby to wszystko przełożyło się na skuteczność w lidze - stwierdził Żurek.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze