Trzy Dni De Panne: Bodnar wygrał jazdę na czas

Inne
Trzy Dni De Panne: Bodnar wygrał jazdę na czas
fot. PAP

Maciej Bodnar z ekipy Tinkoff wygrał jazdę indywidualną na czas kończącą kolarski wyścig Trzy Dni De Panne w północno-zachodniej Belgii. Cała impreza zakończyła się zwycięstwem Holendra Lieuwe Westry (Astana).

Najeżoną pagórkami trasę długości 14,3 km ze startem i metą w miejscowości De Panne Bodnar pokonał w czasie 17.39. Taki sam rezultat uzyskali trzykrotny mistrz świata w tej konkurencji Niemiec Tony Martin (Etixx-Quick Step) oraz Szwajcar Tom Bohli (BMC), a o kolejności na podium decydowały ułamki sekundy.

 

Czwarte miejsce, ze stratą trzech sekund, zajął Westra. Dotychczasowy lider Alexander Kristoff (Katiusza) był ósmy, ale jego strata wyniosła już 28 sekund. W ten sposób w klasyfikacji generalnej Holender wyprzedził Norwega o 12 s.

 

Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) zajął w czasówce 12. lokatę, tracąc do zwycięzcy 40 s, a aktualny mistrz kraju Marcin Białobłocki (One Procycling) był 15. z 44-sekundową stratą.

 

To drugie w karierze etapowe zwycięstwo Bodnara w tym wyścigu. W 2014 roku również wygrał jazdę na czas w De Panne, a w 2012 uplasował się na trzeciej pozycji w całej imprezie.

 

Kilka godzin wcześniej kolarze rywalizowali na 111-kilometrowym odcinku wokół De Panne. Do mety przyjechał cały peleton. Najszybciej finiszował Niemiec Marcel Kittel (Etixx-Quick Step), wyprzedzając swojego rodaka Phila Bauhausa (Bora-Argon 18) oraz Kristoffa. Bodnar był 64., Wiśniowski - 73., a Białobłocki - 83.

 

Na końcowym podium obok Westry i Kristoffa stanął reprezentant Kazachstanu Aleksiej Łucenko (Astana). Polacy już na pierwszym etapie ponieśli duże straty i nie liczyli się w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie Wiśniowski zajął 64. miejsce (strata 11.29), Bodnar - 68. (14.23), a Białobłocki - 69. (14.25).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze