Nowy prezes w Bełchatowie

Piłka nożna
Nowy prezes w Bełchatowie
fot. PAP

Waldemar Sokół został prezesem zarządu piłkarskiej spółki GKS Bełchatów SA. Nowego szefa występującego w 1. lidze klubu powołano podczas czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej, której skład wybrano na początku tygodnia.

Sokół na stanowisku prezesa zarządu zastąpił Krzysztofa Nowickiego, który w marcu złożył rezygnację z pełnionej od 1 lipca 2015 roku funkcji. Jak poinformowano w komunikacie, nowy szef górniczego klubu jest wychowankiem i byłym zawodnikiem GKS Bełchatów oraz trenerem drugiego zespołu. Od dwudziestu lat jest pracownikiem bełchatowskiej kopalni.

 

"Cieszę się, że wróciłem do klubu po kilkunastu latach, choć w zupełnie innej roli. Najważniejszym zadaniem na najbliższy czas będzie ustabilizowanie sytuacji finansowo-organizacyjnej Spółki" – powiedział, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

 

We wtorek podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy GKS wybrano nowy skład rady nadzorczej. Jej przewodniczącym został Marek Włóka.

 

Obecnym większościowym właścicielem piłkarskiej spółki jest Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów, posiadający 66 proc. akcji. Pozostałym udziałowcem jest Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

Drużyna PGE GKS Bełchatów w poprzednim sezonie spadła z ekstraklasy, a po 23 kolejkach trwających rozgrywek 1. ligi zajmuje 8. miejsce w tabeli. W poniedziałek podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego przegrali 0:2 przed własną publicznością z Wisłą Płock, a w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze