Brodnicka kontuzjowana! Nie będzie walki na Polsat Boxing Night

Sporty walki

Sprawdził się najgorszy scenariusz! Mistrzyni Europy Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) na skutek kontuzji kolana musiała wycofać się z walki na gali Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - Final Call! Do pojedynku z Anitą Torti (9-5-1, 3 KO) ma dojść w innym terminie.

Ewa Brodnicka w grudniu zdobyła tytuł mistrzyni Europy, pokonując jednogłośnie na punkty w Łomiankach Elfi Philips. W pierwszej obronie mistrzowskiego pasa miała zmierzyć się na gali Polsat Boxing Night z Włoszką Anitą Torti. Okazało się, że nie pojedynku jednak nie dojdzie, bo Polka nabawiła się kontuzji kolana.

 

 

Okazało się, że doznałam kontuzji kolana, która wykluczyła mnie z pojedynku. Bardzo przepraszam was, że zawiodłam. Wypłakałam się już. Dziękuję, że chcieliście mnie wesprzeć. Ta kontuzja może mnie wykluczyć nawet na pół roku - w najgorszej wersji a w najlepszej - na 4 tygodnie. Mogłbym walczyć, ale po podaniu środków przeciwbólowych mogłabym jeszcze bardziej pogorszyć ten stan. Mam nadzieję, że gdy się wyleczę, będę walczyć z Anitą Torti o pas mistrzyni Europy. Wrócę silniejsza, dziękuję! - tłumaczyła Brodnicka w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

 

Do końca trwały próby zakontraktowania innej zawodniczki, która zmierzyłaby się z Anitą Torti. Propozycję otrzymała Ewa Piątkowska, która szybko zgodziła się na tę ofertę. Obóz Włoszki po przestudiowaniu ostatnich walk "Tygrysicy" zmienił jednak zdanie, więc kolejną ochotniczką była Sasza Sidorenko. I znowu, włoski obóz się zgodził, lecz kilkanaście minut później po obejrzeniu pojedynków potencjalnej przeciwniczki się wycofał i stwierdził, że interesuje go tylko walka o pas.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze