Grand Prix w judo: Zwycięstwo Szwarnowieckiego w Turcji

Sporty walki

Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław) zajął pierwsze miejsce w wadze 73 kg zawodów Grand Prix w judo w tureckim Samsun. W sobotnim finale wygrał przez waza-ari z reprezentantem Korei Północnej Kim Chol Gwangiem.

Wcześniej Polak w zawodach zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich pokonał czterech rywali przed czasem: Katarczyka Khalila Rebahiego, Turka Dilgama Aliyeva, w ćwierćfinale Portugalczyka Nuno Saraivę i w półfinale kolejnego judokę gospodarzy Hasana Vanlioglu.

22-letni Szwarnowiecki, były mistrz Europy młodzieżowców oraz juniorów, nigdy wcześniej nie wywalczył medalu w turnieju rangi Grand Prix.

Ostatnią polską finalistką GP była Katarzyna Kłys (70 kg, Polonia Rybnik), która uplasowała się na drugiej pozycji w Zagrzebiu we wrześniu 2014 roku.