Ajax odpowiada Legii? Piękna oprawa na pożegnanie Cruyffa (WIDEO)

Piłka nożna

W sobotę mieliśmy przyjemność podziwiać niesamowitą oprawę na stadionie przy Łazienkowskiej na stulecie Legii Warszawa, zaś zaledwie dzień piłkarską Europę równie efektownym widowiskiem przed meczem Ajaksu z PEC Zwolle zaprezentowali kibice zgromadzeni na Amsterdam ArenA. Zespół Franka de Boera oficjalnie pożegnał się z klubową legendą, Johanem Cruyffem.

Piękna oprawa na stadionie Ajaksu było zwieńczeniem marszu, przeprowadzonego przez kibiców tuż przed meczem ulicami Amsterdamu. Ubrana w większości w trykoty z numerem '14', licząca grubo ponad tysiąc grupa kibiców przeszła spod dawnego domu Ajaksu "De Meer Stadion" pod Amsterdam Arenę z wieloma transparentami, śpiewając pieśni na cześć zmarłego przed tygodniem Johana Cruyffa.

Legenda holenderskiej piłki, która barw Ajaksu broniła w latach 1964-73 i 1981-83, a następnie dowodziła zespołem z ławki trenerskiej w latach 1985-88 uhonorowana została efektowną oprawą na 53-tysięcznym obiekcie przed meczem w ramach Eredivisie między gospodarzami, a PEC Zwolle. Na stadionie obecnych było wielu rówieśników Cruyffa i jego późniejszych podopiecznych, a także 42-letni syn, Jordi.

Na murawie stadionu ułożono trzy koszulki, obejmujące najważniejsze okresy w karierze Cruyffa: biało-czerwoną Ajaksu, pomarańczową reprezentacji Holandii i bordowo-granatową Barcelony (z numerem dziewięć). Trybuny utworzyły wielki biało-czerwony napis z nazwiskiem legendy, zaś tuż przed samym spotkaniem na stadionie zapanowała minuta ciszy.

Piękna oprawa przed meczem Ajax - Zwolle w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze