Cezary z Pazurem: Bez reguł zapanuje chaos

Piłka nożna

Klarowne reguły są niezbędne w każdej dziedzinie życia. Bez nich funkcjonowalibyśmy w chaosie. To mniej więcej tak, jak z jazdą samochodem.

PZPN zaprezentował Narodowy Model Gry. Od dziś cała Polska ma się szkolić w ten sam sposób, począwszy od dzieciaków na seniorach kończąc. Mamy grać ofensywnie, w ustawieniu 4-3-3. Nic, tylko czytać i uczyć się. Do tego jest Pro Junior System, który ma sprawić, że kluby będą dodatkowo wynagradzane za stawianie na młodych polskich zawodników. Brzmi to naprawdę dobrze…

 

Napisać oczywiście można wszystko, papier wszystko zniesie i na ocenę przyjdzie czas, kiedy zobaczymy, jak to działa i czy w ogóle działa. Ale jest już wreszcie o czym dyskutować i nad czym się pochylać. Istotą w każdym projekcie są ludzie i sposób realizacji w naszych warunkach. Gdyby chodziło tylko o trenerskie know-how to wystarczyłoby sięgnąć po nie do Internetu. Znajdziemy tam metody i trendy stosowane przez światowe potęgi. Co innego jednak je znać, a co innego – wprowadzić w życie.

 

Pewnie, że zaraz pojawią się głosy, że żyjemy w wolnej Europie i każdy może zatrudniać kogo chce. Wszystko się zgadza. W pierwszej kolejności powinniśmy jednak zadbać o siebie, postawić na swoich, podać im rękę jak trzeba, pociągnąć za uszy, a kiedy będzie potrzeba – nawet faworyzować.

 

Jednolity system szkolenia to nie jest oczywiście żadna gwarancja wychowania mistrza, ale przecież nie każdy posiadający prawo jazdy może być kierowcą Formuły 1.

 

Cezarego z Pazurem zobacz w materiale wideo.

Cezary Kowalski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze