Liga Mistrzów: Szalony mecz w Madrycie! Real wyeliminował Chelsea po dogrywce

Real Madryt znalazł się w sporych tarapatach w rewanżowym meczu z Chelsea w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, jednak dzięki swoim liderom awansował do kolejnej rundy. Kluczowego gola w dogrywce strzelił Karim Benzema. "The Blues" wygrali 3:2, lecz mimo świetnego meczu pożegnali się z rozgrywkami.

Pierwszy mecz ułożył się po myśli piłkarzy Realu Madryt, którzy wygrali na Stamford Bridge 3:1. Sytuacja Chelsea przed rewanżem była więc bardzo ciężka. Mimo to szkoleniowiec "Królewskich" Carlo Ancelotti przestrzegał swoich graczy przed lekceważeniem obrońców tytułu, którzy szybko wrócili na zwycięską ścieżkę, ogrywając w sobotę w Premier League Southampton aż 6:0.

Londyńczycy przystąpili do rewanżu, grając bardzo odważnie, co opłaciło się już po kwadransie. Wtedy po ładnej akcji do siatki trafił Mason Mount. W grze Realu Madryt było sporo niedokładności i trudno było mówić o jakimkolwiek zagrożeniu pod bramką Edouarda Mendy'ego. A kiedy to piłkarze Chelsea podchodzili w pobliże pola karnego Realu, to zaczynało robić się niebezpiecznie. Do przerwy jednak żadnych bramek już nie było.

Po przerwie to nadal londyńczycy byli groźniejsi, a już na początku drugiej połowy trafili do siatki. Dośrodkowanie Mounta z rzutu rożnego na bramkę zamienił Antonio Rudiger. Gospodarze nadal prezentowali się przeciętnie, co starali się wykorzystać goście. I udało im się to za sprawą Marcosa Alonso. Radość Hiszpana była jednak przedwczesna, gdyż sędzia Szymon Marciniak po chwili anulował trafienie, sygnalizując zagranie ręką obrońcy Chelsea.

To, co nie udało się wtedy, wyszło gościom kilkanaście minut później. Indywidualną akcją przeprowadził Timo Werner, a po minięciu kilku rywali wpakował piłkę do siatki. Chelsea była w niebie tylko przez chwilę, gdyż ich radość przerwał geniusz Luki Modricia. Chorwat zagrał zewnętrzną częścią stopy do Rodrygo, a ten strzałem bez przyjęcia pokonał bezradnego Mendy'ego.

Zwycięzcę dwumeczu musiała wyłonić dogrywka. W niej w końcu lepiej wyglądali gospodarze, co przełożyło się na ich trafienie. Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił N'Golo Kante, ta natychmiast trafiła do Viniciusa Jr., a ten idealnie obsłużył Karima Benzemę. Francuz nie był może zbyt widoczny w tym meczu, lecz w tym konkretnym momencie trafił do siatki.

Chelsea miała jeszcze swoje sytuacje, ale Courtois w tym meczu już nie skapitulował. Real Madryt zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów.

Real Madryt - Chelsea FC 2:3 po dogrywce (0:1, 1:3, 2:3)

Bramki: Rodrygo 80, Benzema 96 - Mount 15, Ruediger 51, Werner 75

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Nacho (88. Lucas Vazquez), David Alaba, Ferland Mendy (78. Marcelo) - Toni Kroos (73. Eduardo Camavinga), Casemiro (78. Rodrygo), Luka Modrić - Federico Valverde, Karim Benzema, Vinicius Jr. (115. Dani Ceballos)

Chelsea FC: Edouard Mendy - Reece James, Thiago Silva, Antonio Ruediger, Marcos Alonso - N'Golo Kante (100. Hakim Ziyech), Ruben Loftus-Cheek (106. Saul Niguez), Mateo Kovacić (106. Jorginho) - Mason Mount, Timo Werner (83. Christian Pulisić) - Kai Havertz

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Real Madryt.