Bayern Monachium sensacyjnie odpadł z Ligi Mistrzów. Villarreal gra dalej

Bayern Monachium sensacyjnie odpadł z Ligi Mistrzów. Villarreal gra dalej!

Najpierw Juventus, teraz Bayern Monachium! Villarreal sprawił kolejną niespodziankę w tegorocznej Lidze Mistrzów. We wtorek piłkarze z Hiszpanii zremisowali z Bayernem 1:1 i wywalczyli awans do półfinału Champions League, wygrywając dwumecz 2:1.

W pierwszej połowie Bayern dążył do odrobienia strat, jednak Robert Lewandowski i spółka nie zdołali pokonać golkipera Villarrealu. Kapitan reprezentacji Polski w 33. minucie zobaczył żółtą kartkę po ostrym potraktowaniu Raula Albiola, kapitana gości.

Po przerwie Bayern starał się wyjść na prowadzenie i dopiął swego w 52. minucie. Lewandowski wykorzystał kiepskie wyprowadzenie piłki przez gości i strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu.

W kolejnych minutach gospodarze posiadali sporą przewagę, jednak nie zdołali zdobyć drugiej bramki. Gdy wydawało się, że kibice śledzący spotkanie w Monachium będą świadkami dogrywki, jedną z nielicznych sytuacji dla gości w 88. minucie wykorzystał Samuel Chukwueze i doprowadził do wyrównania. Jak się okazało, nigeryjski napastnik ustalił tym samym wynik.

Z racji tego, że pierwszy mecz podopieczni Unaia Emery'ego wygrali 1:0, niespodziewanie awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium - Villarreal 1:1 (0:0)
Bramki: Lewandowski 52 - Chukwueze 88

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez (87. Alphonso Davies) - Leroy Sane, Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Kingsley Coman - Jamal Musiala (82. Serge Gnabry), Thomas Mueller (90. Eric Maxim Choupo-Moting) - Robert Lewandowski

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan - Daniel Parejo (90+3. Serge Aurier), Etienne Capoue, Francis Coquelin (84. Samu Chukwueze) - Gerard Moreno, Arnaut Danjuma (84. Alfonso Pedraza), Giovani Lo Celso

Wynik pierwszego meczu: 0:1 Awans: Villarreal