FEN 12 Feel The Force: trzy walki o pas i debiut Pawła Pawlaka!

Sporty walki
FEN 12 Feel The Force: trzy walki o pas i debiut Pawła Pawlaka!
fot. Polsat Sport

Marcin Zontek w trzeciej walce o mistrzowski pas oraz debiut byłego zawodnika UFC Pawła Pawlaka – to najważniejsze newsy dotyczące gali FEN 12 Feel The Force, które ogłosili włodarze federacji Fight Exclusive Night podczas konferencji prasowej na Forum MMA w Warszawie. 20 maja w Hali Stulecia wystąpią również Paweł Kiełek, Piotr Rogosz, Adam Golonkiewicz i Wojciech Janusz.

Potwierdziły się informacje, które nieoficjalnie pojawiły się już podczas gali FEN 11 Warsaw Time: Marcin Zontek (16-9), weteran polskiego MMA i jeden z najlepszych zawodników w naszym kraju, będzie trzecim zawodnikiem, który na gali FEN 12 Feel The Force stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza federacji Fight Exclusive Night. Dla 36-letniego fightera klubu Contender Kamienna Góra będzie to piąta walka na arenie Fight Exclusive Night – wszystkie wcześniejsze starcia rozstrzygał na swoją korzyść, pokonując kolejno Krzysztofa Pietraszka, Macieja Browarskiego, Tassilo Lahra z Niemiec i Arunasa Viliusa z Litwy.

Wydarzeniem gali FEN 12 Feel The Force będzie także debiut nowego zawodnika federacji FEN Pawła Pawlaka (11-2), który jeszcze jesienią ubiegłego roku rywalizował z najlepszymi zawodnikami świata w UFC. 27-letni reprezentant klubu Gracie Barra Łódź dla najważniejszej organizacji MMA na świecie walczył trzykrotnie, decyzją sędziów odnosząc zwycięstwo z Kanadyczykiem Sheldonem Westcottem i również na punkty przegrywając z Peterem Sobottą z Niemiec oraz Leonem Edwardsem z Anglii. Dwie porażki w UFC to jedyne walki, w których „Plastinho” musiał uznać wyższość rywala – wcześniej, od rozpoczęcia kariery w zawodowym MMA, zanotował serię 10 wygranych z rzędu, w tym 9 walk zakończonych przed czasem.

Federacja Fight Exclusive Night zdradziła również, że 20 maja w Hali Stulecia wystąpią też czterej inni zawodnicy, którzy mają już za sobą występy w klatkoringu FEN – w walkach MMA zobaczymy tego wieczora Adama Golonkiewicza, Wojciecha Janusza i Pawła Kiełka, a w kolejnym starciu na zasadach K-1 po raz kolejny zaprezentuje się Piotr Rogosz.

Adam Golonkiewicz (10-9), 25-letni reprezentant klubu Lutadores Opole, to jedyny z czwórki tych zawodników, któremu nie udało się dotąd odnieść zwycięstwa w klatkoringu Fight Exclusive Night – w swoim debiucie na gali FEN 9 Go For It „Rodrigo” po znakomitej walce uległ na punkty Romanowi Szymańskiemu, a na gali FEN 10 Gold Edition zaskakująco szybko do poddania się zmusił go Jacek Kreft.

Dwie walki dla federacji FEN ma na swoim koncie również Wojciech Janusz (4-1), ale jego bilans zwycięstw i porażek jest na razie remisowy. Najpierw na gali FEN 7 Real Combat zawodnik Berserker’s Team błyskawicznie pokonał Andrzeja Piątkowskiego, uderzeniami doprowadzając do technicznego nokautu już w 47. sekundzie walki, aby dwie gale później przegrać po bardzo zaciętej walce na pełnym dystansie z Marcinem Wójcikiem.

O jedną walkę w klatkoringu FEN więcej ma na koncie utalentowany 20-letni Paweł Kiełek (6-2). Podobnie jak Wojciech Janusz debiutował efektownym, szybkim zwycięstwem nad Gruzinem Guramem Kutateladze na gali FEN 6 Showtime. Później jednak dwukrotnie schodził z ringu pokonany – pogromcami młodego fightera klubu Berkut Arrachion Olsztyn okazali się Roman Szymański na gali FEN 8 Summer Edition i Litwin Mindaugas Verzbickas na gali FEN 10 Gold Edition.

24-letni, widowiskowo walczący Piotr Rogosz już trzykrotnie występował w klatkoringu Fight Exclusive Night, odnosząc trzy zwycięstwa, z czego dwa przed czasem. Zawodnik klubu Scorpion Kick Boxing Club Krępice w pokonanym polu pozostawił dotychczas Przemysława Bubińskiego (FEN 2), Dawida Świerczyńskiego (FEN 3 War Is Coming) i Tomasa Guta ze Słowacji (FEN 6 Showtime).Na gali FEN 10 Gold Edition miał walczyć z Bartoszem Muszyńskim, ale szansy na kolejny występ przed publiczności Fight Exclusive Night pozbawiła go kontuzja barku.

mt, FEN
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie