Głowacki - Cunningham i Martin - Joshua na sportowych antenach Polsatu!

Sporty walki

Mamy kolejne świetne wiadomości dla fanów boksu! W najbliższych tygodniach na sportowych antenach Polsatu będziecie mogli obejrzeć pierwszą obronę pasa mistrzowskieo WBO kategorii cruiser Krzysztofa Głowackiego, który zmierzy się ze Steve'em Cunninghamem oraz wcześniej starcie o mistrzostwo świata IBF między Charlesem Martinem (23-0-1, 21 KO) a Anthonym Joshuą (15-0, 15 KO).

Ledwo skończyła się gala Polsat Boxing Night: Final Call, która obfitowała w mnóstwo emocji, a już przed nami kolejne fantastyczne, pięściarskie wydarzenia! W sobotę 9 kwietnia w Londynie dojdzie do starcia Charlesa Martina - mistrza organizacji IBF w wadze ciężkiej - z Anthonym Joshuą, któremu od dawna wróży się tytuł mistrza świata. Anglik do tej pory kończył przed czasem wszystkie piętnaście pojedynków i także w starciu z Martinem będzie faworytem, choć nie wszyscy się z tym zgadzają. Wielu zawodowych bokserów uważa, że z kimś takim Joshua jeszcze się nie mierzył. To właśnie dlatego ta walka zapowiada się tak fascynująco!

 

Prócz tego na gali w Londynie zobaczymy starcie o mistrzostwo świata IBF w wadze piórkowej między panującym czempionem Lee Selbym (22-1, 8 KO) a Erikiem Hunterem (21-3, 11 KO) oraz bój o mistrzostwo świata WBA w kategorii koguciej między Jamie McDonnellem (27-2-1, 12 KO) a Juanem Alberto Rosasem (41-9, 28 KO). To po prostu trzeba zobaczyć!


Do tego w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się pożegnalna walka Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 28 KO). Rywalem Filipińczyka po raz trzeci będzie Timothy Bradley Jr (33-1-1, 13 KO). Pierwszy pojedynek w 2012 niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Amerykanin, a dwa lata później sędziowie jednogłośnie wypunktowali zwycięstwo Pacquiao.

 

Z kolei 16 kwietnia do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa organizacji WBO w kategorii cruiser przystąpi Polak Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO). Spektakularna walka z Marco Huckiem, którą "Główka" wygrał, mimo że w piątej rundzie leżał na deskach, przeszła do historii oraz zebrała mnóstwo indywidualnych wyróżnień za 2015 rok. Teraz jednak czas na kolejne wyzwania. Pięściarz z Wałcza zmierzy się w nowojorskiej hali Barclays Center ze Steve'em Cunninghamem (28-7-1, 13 KO) - dobrze znanym polskim kibicom z walk przeciwko Tomaszowi Adamkowi.

 

Poza tym na tej samej gali dojdzie do walki byłego pretendenta do mistrzostwa świata kategorii półśredniej Chrisa Algieriego (21-2-0, 8 KO) z niepokonanym Errolem Spence Juniorem (19-0, 16 KO). Pokaże się także inny Polak - Łukasz Maciec (22-3-1, 5 KO).

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie