Napoli pogrzebało szanse na mistrzostwo Włoch?

Czerwona kartka, trzy stracone bramki i prawdopodobnie utracone szanse na mistrzostwo Włoch. Spotkanie z Udinese będzie pojawiało się piłkarzom Napoli w najgorszych koszmarach. Gracze z Neapolu przegrali na wyjeździe 1:3 i do prowadzącego w tabeli Juventusu tracą już sześć punktów!

Już sam początek meczu w Udine nie zapowiadał niczego dobrego dla gości. W 14. minucie rzut karny dla Udinese wykorzystał bowiem 21-letni Portugalczyk Bruno Fernandes i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 25. minucie Fernandes mógł zdobyć drugą bramkę z 11. metra, ale tym razem futbolówka nie wpadła do siatki.

Co gorsza minutę wcześniej wyrównał Gonzalo Higuain, dla którego była to już 30. bramka w tym sezonie Serie A. Gospodarze jednak nie załamali się, a w odzyskaniu prowadzenia pomógł im... bramkarz rywala Gabriel, który fatalnie przyjmował piłkę w swoim polu karnym. Futbolówka została mu odebrana, dośrodkowana, a piękną przewrotką z czternastego metra popisał się... Bruno Fernandes!

Piłkarze Udinese faworyta dobili już w drugiej połowie, a do siatki na 3:1 trafił Cyril Thereau. na piętnaście minut przed końcem czerwoną kartkę ujrzał jeszcze Goncalo Higuain, czym dopełnił dramatu gości. Po porażce Napoli ma już sześć punktów straty do Juventusu Turyn.

Udinese - SSC Napoli 3:1 (2:1)

Bramki: Fernandes (14' z karnego, 45'), Thereau (57') - Higuain (24')