Serie A: Roma rozbiła Lazio w derbach Rzymu! Debiut Cionka w Palermo

AS Roma pokonała Lazio Rzym 4:1 w derbach Wiecznego miasta. Gole dla zwycięskiej ekipy strzelili Stephan El Shaarawy, Edin Dzeko Alessandro Florenzi oraz Diego Perotti. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie i popełnił błąd przy stracie bramki. Debiut w Palermo zanotował Thiago Cionek. Reprezentant Polski zagrał pełne 90 minut, a jego drużyna przegrała z Chievo Werona 1:3.

Derby Wiecznego miasta numer 164 odbyły się przy fatalnej frekwencji na trybunach. Wszystko spowodowane konfliktem kibiców z prefektem Rzymu. W efekcie większość fanów obu ekip zdecydowało się bojkotować mecze na Stadio Olimpico w tym sezonie. Roma dopiero w poprzedniej kolejce została zatrzymana w lidze. Remis z Interem Mediolan przerwał  passę ośmiu wygranych spotkań z rzędu.

Już w 15. minucie wynik otworzył Stephan El Shaarawy, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Lucasa Digne. Podopieczni Luciano Spallettiego zdominowali pierwszą połowę, a Wojciech Szczęsny był praktycznie bezrobotny.

Przeciwnie jego vis a vis w bramce Lazio Federico Marchetti, który raz po raz popisywał się świetnymi interwencjami. W drugiej połowie na boisku pojawił się Edin Dzeko i już kilka minut po wejściu wpisał się na listę strzelców. W 74. minucie gola kontaktowego dla Lazio zdobył Marco Parolo. Winną za utratę bramki można poniekąd obarczyć Szczęsnego, który źle obliczył lot piłki. Wyniki podwyższył Alessandro Florenzi, tym samym przekreślając marzenia Biancocelesti o remisie. Rezultat ustalił Diego Perotti.

Lazio Rzym – AS Roma 1:4 (0:1)

Bramki: Shaarawy 15’, Dzeko 64’, Florenzi 83’, Perotti 88' – Parolo 75’

Starający się gonić czołówkę zespół AC Milan mecz z Atalantą rozpoczął świetnie bramką w 5. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Luiz Adriano. Tuz przed przerwą wyrównał Mauricio Pinilla. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia grali coraz gorzej. Zaowocowało to stratą kolejnej bramki. Milan nie potrafi wygrać już od czterech spotkań w serie A.\

Atalanta – AC Milan 2:1 (1:1)

Bramki: Pinilla 44’, Gomez 62’ - Adriano 5’-karny

Pierwszy występ w ekipie Palermo zanotował Thiago Cionek. Reprezentant Polski zagrał 90 minut, a jego drużyna przegrała z Chievo Werona 1:3. Podopieczni Waltera Novellino nadal okupują 18. miejsce w tabeli i na dzień dzisiejszy spadają z ligi.

Chievo Werona – Palermo 3:1 (1:1)

Bramki: Cacciatore 6’, Rigoni 53’, Birsa 74’ – Gilardino 28’