TBL: Stelmet pokonany we Włocławku. Skrót meczu

W szlagierowym spotkaniu 26. kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek wygrali we własnej hali ze Stelmetem Zielona Góra 65:62. Mecz był niezwykle zaciętym i emocjonującym widowiskiem, a losy rywalizacji ważyły się do ostatnich sekund.

Spotkanie awizowano jako pojedynek dwóch gwiazd TBL: Davida Jelinka z Anwilu i Mateusza Ponitki ze Stelmetu. Pierwsze starcie obu ekip miało jednostronny przebieg - mistrzowie Polski zdecydowanie zwyciężyli 87:59.

Pierwsza kwarta meczu we Włocławku zapowiadała wyrównaną walkę obu ekip. Wynik oscylował wokół remisu, a zawodnicy obu drużyn podejmowali sporo prób rzutów za trzy, niestety, w większości przypadków brakowało precyzji. Właśnie trafienie za trzy w wykonaniu Szymona Szewczyka ustaliło wynik premierowej kwarty na 14:17. W drugiej kwarcie nie zrezygnowano z prób rzutów z dystansu, tym razem jednak więcej było rzutów celnych. Rozpoczął Karol Gruszecki, powiększając przewagę gości (14:20), ale włocławianie nie pozostali dłużni i dzięki trafieniom Roberta Skibniewskiego wyszli na  prowadzenie (24:23), później kolejną celną próbą popisał się Piotr Stelmach (29:28). Po efektownym zagraniu Skibniewskiego do Roberta Tomaszka, gospodarze mieli sześć punktów zaliczki (34:28), ale zielonogórzanie zdołali jeszcze przed przerwą skrócić dystans po trafieniu Mateusza Ponitki w ostatnich sekundach.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli mistrzowie Polski, którzy odzyskali prowadzenie po trafieniu za trzy Dee Bosta (36:37). Gdy Vlad Moldoveanu celnie rzucił z wyskoku było już 36:41, ale gospodarze szybko się odgryźli: po "trójce" Piotra Stelmacha znów był remis (41:41). Trzecią kwartę rzutem spod kosza zakończył  Mateusz Ponitka (43:45), czwartą rzutem z wyskoku otworzył Robert Tomaszek. Gospodarze znów odskoczyli rywalom po trafieniach z dystansu Roberta Skibniewskiego i Bartosza Diduszko (53:47) i zdołali utrzymać przewagę do samego końca. Do ostatnich sekund trwała walka o każdą piłkę, a goście dążyli do wyrównania, jednak bez powodzenia.

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 65:62 (14:17, 20:13, 9:15, 22:17)

Punkty:

Anwil: Robert Skibniewski 15, Piotr Stelmach 14, David Jelinek 11, Bartosz Diduszko 7, Kervin Bristol 5, Robert Tomaszek 5, Kamil Łączyński 4, Danilo Andjusic 4, Michał Chyliński 0, Fiodor Dmitriew 0.

Stelmet BC: Vlad-Sorin Moldoveanu 13, Dee Bost 12, Szymon Szewczyk 10, Mateusz Ponitka 9, Łukasz Koszarek 6, Przemysław Zamojski 5, Adam Hrycaniuk 4, Karol Gruszecki 3, Dejan Borovnjak 0, Nemanja Durisic 0.

Wyniki pozostałych meczów 26. kolejki:

2016-03-29: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - AZS Koszalin 77:79 (14:19, 19:13, 23:28, 21:19)
2016-03-31: Asseco Gdynia - Śląsk Wrocław 79:89 (7:22, 20:24, 21:20, 31:23)
2016-04-01: Start Lublin - Trefl Sopot 69:70 (14:20, 20:17, 13:13, 22:20)
2016-04-01: Polski Cukier Toruń - Polfarmex Kutno 72:71 (23:12, 18:18, 18:16, 13:25)
2016-04-01: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Energa Czarni Słupsk 80:73 (15:19, 22:18, 27:11, 16:25)
2016-04-02: Rosa Radom - Siarka Tarnobrzeg 75:55 (18:8, 20:10, 20:16, 17:21)
2016-04-02: PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gd. 74:75 (19:28, 20:13, 15:19, 20:15)
2016-04-02: MKS Dąbrowa Górnicza - King Wilki Morskie Szczecin 73:82 (18:36, 22:18, 18:16, 15:12)