ZAKSA znów nie oddała nawet seta

Siatkówka
ZAKSA znów nie oddała nawet seta
fot. Maciej Kulczyński / PAP

Wyniki spotkań ZAKSY przewidzieć w tym sezonie bardzo łatwo. W pierwszych 24 kolejkach podopieczni Ferdinando De Giorgiego wygrali 21 razy, z czego aż siedemnastokrotnie w stosunku 3:0. To jaki mógł być wynik meczu 25. kolejki Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn Koźle? Oczywiście 0:3.

Pewni pierwszego miejsca po fazie zasadniczej i udziału w wielkim finale siatkarze ZAKSY nie zwalniają tempa. Do hali piątego w tabeli Cuprum kędzierzynianie przyjechali jak po swoje. Tylko w pierwszym secie gospodarze stawili przyjezdnym twardy opór. Porażka 26:28 podcięła skrzydła lubinianom i w dwóch kolejnych partiach nie byli już w stanie poważnie zagrozić liderowi PlusLigi.  

A przecież Cuprum Lubin w ostatnich kolejkach pokonało między innymi mistrza (Asseco Resovię Rzeszów) oraz wicemistrza Polski (Lotos Trefl Gdańsk) i wydawało się, że we własnej hali jest w stanie pokonać każdego. Kolejny raz okazało się jednak, że na ZAKSĘ nie ma mocnych.

PlusLiga, 25. kolejka:
Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 21:25)
Lubin: Marcin Możdżonek, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Marcus Boehme, Grzegorz Łomacz, Robert Taht - Paweł Rusek (libero) – Dawid Gunia, Adam Michalski, Maciej Gorzkiewicz, Marcin Kryś, Wojciech Włodarczyk.

Kędzierzyn-Koźle: Sam Deroo, Krzysztof Rejno, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) – Patryk Czarnowski, Kamil Semeniuk, Grzegorz Pająk.

SZYFR, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze