Dookoła Kraju Basków: Cummings wygrał trzeci etap, Landa wciąż liderem

Mikel Landa

Brytyjczyk Stephen Cummings (Dimension Data) wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Kraju Basków, 193,5 km z miejscowości Victoria-Gasteiz do Lesaki. Liderem klasyfikacji generalnej jest w dalszym ciągu Hiszpan Mikel Landa (Sky).

Drugie miejsce zajął w środę Australijczyk Simon Gerrans (Australia/Orica-GreenEdge), a trzeci był Włoch Fabio Felline (Trek-Segafredo).

W klasyfikacji generalnej Landa, który na trzecim etapie zajął 37. miejsce, ma sekundę przewagi nad Holendrem Wilco Keldermanem (LottoNL) i pięć nad kolegą z teamu Kolumbijczykiem Sergio Henao.

Wyścig, posiadający najwyższą kategorię UCI World Tour, składa się z sześciu etapów. W piątek rozegrany zostanie królewski odcinek z Orio do Mont Arrate. Rywalizacja zakończy się w sobotę jazdą indywidualną na czas w Eibar (16,5 km).

W tegorocznej edycji Polacy nie startują. Dwa lata temu Michał Kwiatkowski zajął w klasyfikacji generalnej drugie miejsce.