Szlakiem Walk Majora "Hubala". Powrót wyścigu w nowej formule

Inne
Szlakiem Walk Majora "Hubala". Powrót wyścigu w nowej formule
fot. PAP
Major Henryk Dobrzański, pseudonim "Hubal" (1897–1940)

Po sześcioletniej przerwie do kalendarza krajowych imprez kolarskich powraca wyścig Szlakiem Walk Mjr "Hubala". Zawody będą się składać z prologu i trzech etapów i odbędą się w dniach 21-24 kwietnia. Start zapowiedziały wszystkie krajowe grupy kolarskie, a także kilka zagranicznych.

Trasa poprowadzi przez region, w którym po kampanii wrześniowej 1939 roku walczyła grupa majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Kolarze wystartują ze Skarżyska-Kamiennej, a następnie odwiedzą Tomaszów Mazowiecki, Poświętne, Opoczno i Końskie.

 

"Jestem szczęśliwy, że po kilku latach przerwy powraca ten wyścig i że na trasie znajdą się te wszystkie miejscowości. Choćby Poświętne, gdzie miało miejsce słynne wejście oddziału "Hubala" do kościoła na pasterkę" – przypomniał na konferencji prasowej wnuk majora Dobrzańskiego, dyrektor programu Polsat News Henryk Sobierajski.

 

Dyrektor wyścigu Andrzej Sypytkowski, srebrny medalista olimpijski z Seulu (1988), opowiedział jak doszło do zorganizowania w 2000 roku pierwszej edycji.

 

"Gdy zakończyłem karierę sportową, pozostałem przy kolarstwie, m.in. miałem swój udział w założeniu grupy zawodowej CCC Polsat, w czym pomógł mi Henryk Sobierajski. Pewnego dnia powiedziałem mu, że warto byłoby zorganizować wyścig w naszej okolicy, na przykład nawiązujący do historii "Hubala". Jakie było moje zdziwienie, gdy odpowiedział: A wiesz, że ja jestem jego wnukiem?".

 

Trasa 11. wyścigu Szlakiem Walk Mjr „Hubala”:
     
     21 kwietnia – prolog, Skarżysko-Kamienna (kryterium, 44 km)
     22 kwietnia – 1. etap, Tomaszów Mazowiecki (kryterium, 68 km) 
     23 kwietnia – 2. etap, Poświętne – Opoczno (179,5 km) 
     24 kwietnia – 3. etap, Końskie – Końskie (176,6 km) 
     
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze