Piątkowe ważenie w Londynie przyciągnęło tłumy kibiców, którzy głośno wyrazili wsparcie dla brytyjskiego, niepokonanego challengera. Joshua pojawił się na scenie jako pierwszy i dostał owacje od publiczności. Po chwili wniósł na wagę 110,7 kg.

Jego rywal kilkadziesiąt sekund później został przyjęty solidną porcją gwizdów. Martinowi to jednak nie przeszkadzało i z uśmiechem na ustach wszedł na wagę. Chwilę później licznik pokazal 111,1 kg, czyli 0,4 kg więcej niż w przypadku jego przeciwnika.

Po Martinie widać było luz, natomiast na twarzy jego rywala malowała się pewność siebie. Obaj stanęli także twarzą w twarz, a kilkudziesięciosekundowe, obustronne spojrzenie mistrz przerywał co chwila słowami skierowanymi w kierunku Joshuy. Tamten nie reagował jednak na słowne zaczepki Anglika.

Ceremonię ważenia poprowadził Michael Buffer, który będzie także anouncerem na sobotniej gali w Londynie. Starcie Joshua - Martin będzie walką wieczoru, a jej stawką będzie pas mistrzowski IBF w wadze ciężkiej.

 


Transmisja gali w Londynie w sobotę 8 kwietnia od godziny 20.00 w Polsacie Sport Extra i 22.40 w Polsacie Sport.