Artur Janosz pierwszy i piąty w testach GP3 w Walencji

Moto
Artur Janosz pierwszy i piąty w testach GP3 w Walencji
fot. Facebook

Artur Janosz zakończył w piątek dwudniowe, oficjalne przedsezonowe testy serii GP3 w Walencji z piątym rezultatem. Na torze imienia Ricardo Tormo dzień wcześniej polski kierowca uzyskał najlepszy wynik w stawce 24 zawodników.

Reprezentant ekipy Trident w czwartek był najszybszy, wyprzedzając kolejnego kierowcę aż o dwie dziesiąte sekundy. Dzień później 22-latek jeszcze bardziej podkręcił tempo, poprawiając się o jedną dziesiątą i kończąc całe testy z piątym rezultatem.

Piątek przywitał stawkę GP3 przesychającym po nocnych opadach deszczu torem, ale pod koniec porannej sesji kierowcy mogli już wyjechać z garaży na oponach typu slick. Janosz był w pierwszej sesji trzecim najbardziej pracowitym zawodnikiem, pokonując aż 56 okrążeń.

Popołudniu Artur skupiał się na symulacji wyścigu, przejeżdżając aż 27 kółek pod rząd z wyjątkowo szybkim i równym tempem. Pod koniec sesji 22-latek wykorzystał ostatni z pięciu kompletów opon na przejazdy kwalifikacyjne i pokonał na nim kolejnych dziesięć kółek.

W drugiej sesji Artur był dwunasty, z półsekundową stratą do lidera, z kolei całe testy zakończył z piątym wynikiem i stratą jedynie niecałych dwóch dziesiątych do autora najszybszego czasu, Brytyjczyka Matthew Perry'ego.

Przed startem sezonu GP3 kierowców czekają jeszcze ostatnie oficjalne, dwudniowe testy w Barcelonie, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia.

INFORMACJA PRASOWA

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze