Polska - Chile: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News

Piłka ręczna
Polska - Chile: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Potyczka z Chile będzie dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa drugim pojedynkiem w walce o olimpijskie paszporty. Polscy szczypiorniści występują w roli gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego w Ergo Arenie. Biało-czerwoni po wczorajszym zwycięstwie nad Macedonią są już o krok od awansu do Rio. Transmisja meczu Polska - Chile w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

W rozgrywanym w usytuowanej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, biało-czerwoni w pierwszym meczu zmierzyli się z teoretycznie najmocniejszym rywalem, czyli Macedonią. 35-letni rozgrywający Barcelony - Kirył Łazarow i spółka musieli uznać wyższość gospodarzy. Nasi szczypiorniści wygrali 25:20. Pozostali przeciwnicy to Tunezja (wicemistrz Afryki) oraz dzisiejszy rywal Chile (trzecia drużyna mistrzostw Ameryki). Paszporty do Rio de Janeiro wywalczą dwie najlepsze drużyny tej imprezy.

Po raz ostatni Polacy wystąpili na igrzyskach olimpijskich w 2008 roku w Pekinie, gdzie zajęli piąte miejsce. Mają też w dorobku olimpijski medal zdobyty czterdzieści lat temu w Montrealu (1976 roku). Biało-czerwoni wywalczyli w Kanadzie brąz.

Transmisja meczu Polska - Chile w Polsacie Sport i Polsacie Sport News w sobotę 9 kwietnia. Początek meczu o godzinie 20.30, przedmeczowe studio od godziny 20.00 w Polsacie Sport.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze