Bardzo zacięte derby Westfalii. Niestety, bez Łukasza Piszczka

Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało w derbach Westfalii z Borussią Dortmund 2:2. Niestety, Łukasz Piszczek cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Strzelanie zaczęło się dopiero po przerwie. W 49. minucie podcinką z podania Christiana Pulisicia bramkarza pokonał Shinji Kagawa, a już dwie minuty później wyrównał Leroy Sane, który uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Juniora Caicary i zmyliła Ralfa Faehramanna.

W 56. minucie znów gola strzeliła Borussia - tym razem precyzyjną główką popisał się Matthias Ginter - a 10 minut później znów na tablicy wyników pojawił się remis. Klaasa-Jana Huntelaara w polu karnym sfaulował Sokratis Papastathopoulos. Jedenastkę pewnie egzekwował sam poszkodowany.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 2:2 (0:0)
Bramki: Sane 51, Huntelaar 66 - Kagawa 49, Ginter 56

Schalke: Ralf Faehrmann - Sascha Riether, Joel Matip, Roman Neustaedter, Sead Kolasinać (74. Dennis Aogo) - Johannes Geis, Pierre-Emile Hoejbjerg - Junior Caicara (60. Max Meyer), Younes Belhanda (81. Eric-Maxim Choupo-Moting), Leroy Sane - Klaas-Jan Huntelaar

Borussia: Roman Burki - Matthias Ginter, Sokratis Papastathopoulos, Mats Hummels (46. Henrich Mchitarjan), Erik Durm - Moritz Leitner (73. Ilkay Gundogan), Sven Bender, Nuri Sahin - Christian Pulisić (73. Pierre-Emerick Aubameyang), Shinji Kagawa, Adrian Ramos