Grant: Polska na Euro 2016 może powtórzyć wyczyn Grecji!

Piłka nożna

Nie widzę zdecydowanego faworyta Euro 2016. Dlatego przed dużą szansą staje właśnie Polska. Pamiętamy co wydarzyło się na Euro 2004 w Portugalii, dlatego trzeba w siebie wierzyć. Dwanaście lat temu nikt nie dawał szans Grecji na zwycięstwo. Niewiele ekip ma taką jakość jak Polska. Nie tylko Lewandowski jest graczem światowej klasy. Dlatego odpowiem, że wszystko jest możliwe mówiąc w kontekście waszej reprezentacji - uważa uznany trener Avram Grant.

Mateusz Borek przytoczył słowa Avrama Granta na temat reprezentacji Polski sprzed kilku miesięcy. Zdaniem selekcjonera reprezentacji Ghany biało-czerwoni mają fantastyczną generację piłkarzy i jeszcze przed startem eliminacji był przekonany, że zespół Adama Nawałki pojedzie na Euro 2016. - Rzeczywiście byłem pewien, że Polska awansuje na mistrzostwa Europy. Wasze pokolenie piłkarzy jest naprawdę imponujące. Jeśli chodzi o sam turniej, to oczywiście, że bardzo ważna jest technika oraz dobór taktyki. Jednak jeszcze ważniejsze jest, aby wykrzesać z zawodników to co jest w nich najlepsze – zauważył gość specjalny Cafe Futbol Avram Grant.

 

Szkoleniowiec, który w przeszłości z powodzeniem pracował w angielskiej Premier League stwierdził, że Polska może być czarnym koniem Euro 2016. - Jeżeli chodzi o sam turniej to nie widzę zdecydowanego faworyta tych mistrzostw. Owszem Hiszpania, Włochy czy Niemcy to mocne drużyny, ale nie jest to ich najlepszy moment. Dlatego przed dużą szansą stają takie zespoły jak Polska czy Portugalia. Pamiętamy co wydarzyło się na Euro 2004 na portugalskich boiskach. Trzeba wierzyć w siebie. Niewiele ekip ma taką jakość jak Polska. Nie tylko Lewandowski jest graczem światowej klasy. Przyglądałem się grze biało-czerwonych w eliminacjach i twierdzę, że wypadliście świetnie. Są jeszcze pewne aspekty do poprawienia, ale macie drużynę z prawdziwego zdarzenia. Dwanaście lat temu nikt nie dawał szans Grecji na zwycięstwo w Portugalii. Dlatego odpowiem, że wszystko jest możliwe mówiąc w kontekście Polski. W dzisiejszym futbolu taktyka ofensywna jest kluczowa, a Polska w ataku jest silna - twierdzi były trener londyńskiej Chelsea.

 

Całą dyskusję dotyczącą reprezentacji Polski zobacz w materiale wideo.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze