Hit TBL dla Stelmetu! Zielonogórzanie wzięli rewanż na Rosie Radom

Koszykówka

W hicie 27. kolejki Tauron Basket Ligi Stelmet Zielona Góra pokonał we własnej hali drużynę Rosy Radom 86:64. Przewaga gospodarzy od początku spotkania nie podlegała dyskusji, a wyniki mógł być o wiele bardziej okazały. Tym samym zielonogórzanie wzięli rewanż na rywalu za porażkę w finale Pucharu Polski.

Oba zespoły w obecnym sezonie spotkały się ze sobą już po raz czwarty. Najważniejszym spotkaniem był finał Pucharu Polski, który zakończył się wynikiem 74:64 dla Rosy Radom. Co przemawiało za zawodnikami Stelmetu, to niewątpliwie atut własnej hali. Zielonogórzanie nie przegrali u siebie w lidze od prawie dwóch lat.

 

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy objęli trzypunktowe prowadzenie. Było to jednak pierwsze i ostatnie w tym meczu prowadzenie Rosy. Potem do głosu doszli zawodnicy z Zielonej Góry i bezdyskusyjnie zdominowali to spotkanie.

 

Świetne zawody rozgrywał środkowy gospodarzy Dejan Borovnjak, a z kapitalną skutecznością rzucał również Łukasz Koszarek. Najwięcej punktów (18) dla ekipy z Zielonej Góry zdobył Mateusz Ponitka. Przewaga Stelmetu była ogromna, o czym świadczy wynik 70:41, na koniec trzeciej kwarty. W ostatniej części spotkania radomianie wzięli się poważnie do roboty i zaczęli odrabiać straty. Na korzystny wynik nie mogli już jednak liczyć. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 86:64.

 

Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom 86:64 (22:12, 23:18, 25:11, 18:23)

 

Stelmet: Mateusz Ponitka 18, Łukasz Koszarek 17, Dejan Borovnjak 16, Dee Bost 12, Vlad-Sorin Moldoveanu 9, Szymon Szewczyk 7, Adam Hrycaniuk 5, Przemysław Zamojski 4, Karol Gruszecki 0.

 

Rosa: Torey Thomas 19, Igor Zajcew 14, Calvin Dorsey Harris Jr. 13, Robert Witka 7, Damian Jeszke 5, Michał Sokołowski 4, Kim Adams 2, Daniel Szymkiewicz 0, Łukasz Bonarek 0, Seid Hajric 0.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze