Polska zwycięska, Polska najlepsza w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich!

Inne

Polska pokonała Tunezję 28:24 w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Polacy już dzień wcześniej zapewnili sobie grę w Rio de Janeiro, a w niedzielę przypieczętowali zwycięstwo w całym turnieju! Najlepszy na parkiecie był strzelec 7 goli Karol Bielecki, który co chwila bombardował bramkę rywali!

We wcześniejszych meczach biało-czerwoni pokonali Macedonię 25:20 i Chile 35:27, natomiast wicemistrzowie Afryki zwyciężyli 11. drużynę ostatnich mistrzostw Europy 32:26 oraz trzeci zespół Ameryki 35:29.

 

Pomimo zapewnienia sobie olimpijskiej nominacji Tałant Dujszebajew bardzo poważnie podszedł do konfrontacji z Tunezją. Szkoleniowiec gospodarzy uznał ją za jeden z elementów przygotowań do igrzysk i już wcześniej zapowiedział swoim zawodnikom, że świętowania po sobotnim triumfie nad Chile nie będzie.

 

Początek meczu był wyrównany. Dopiero w 19. minucie po trafieniu Michała Szyby Polacy objęli prowadzenie 10:7. W zespole gości nieźle poczynał sobie prawy rozgrywający Amine Bannour, który zdobył trzy bramki, ale za szybko uwierzył w skuteczność swoich rzutów i kilka razy z nieprzygotowanej pozycji posłał piłkę obok bramki. Z kolei w ekipie biało-czerwonych najwięcej dogodnych sytuacji zmarnował Michał Daszek.

 

Prowadzone w sportowej atmosferze spotkanie znacznie zaostrzyło się po przerwie. W 34. minucie doszło do starcia Michała Jureckiego z Sobhim Saiedem, do którego włączyli się wszyscy zawodnicy, łącznie z rezerwowymi. Inicjatorzy całego zamieszania, a także Bartosz Jurecki otrzymali dwuminutowe kary i grający z przewagą jednego zawodnika goście zmniejszyli straty do jednego trafienia – w 36. minucie przegrywali 16:17.

 

Biało-czerwoni szybko jednak opanowali sytuację. W 45. minucie po kontrze zakończonej przez Mateusza Jachlewskiego prowadzili 23:18 i od tego momentu utrzymywali bezpieczną przewagę.

 

Tunezja – Polska 24:28 (13:15)

 

Tunezja: Missaoui, Maggaiz – Tej, Maaref, Bannour 5, Bhar, Haj Youssef 1, Jallouz 4, Boughanmi 2 (1/1), Saied 3, Hosni 3, Ben Salah, Hamed 2, Chouiref 4, Hmida, Soussi.
Karne: 1/1.
Kary: 10 min.

 

Polska: Szmal, Wichary – Jachlewski 3, Krajewski 1, Bielecki 7 (2/2), Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki 5 (1/1), M. Jurecki 2, Syprzak 2, Daszek 1, Kus 1, Gierak 1, Szyba 1, Chrapkowski 1.
Karne: 3/3.
Kary: 12 min.

 

Sędziowali: M. Kolahdouzan oraz A. Mousaviyan (Iran).

 

MVP: Karol Bielecki (Polska)

Paweł Ślęzak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie