Liga Mistrzyń: Drużyna Katarzyny Skorupy na podium

W spotkaniu o brązowy medal tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń siatkarki Fenerbahce Stambuł wygrały z Dynamo Kazań 3:1. Rosjanki wygrały w premierowej odsłonie, ale w kolejnych inicjatywę przejęła ekipa z Turcji, w barwach której występuje polska rozgrywająca Katarzyna Skorupa.

W meczach półfinałowych siatkarki Fenerbahce - lidera tureckiej ekstraklasy po sezonie zasadniczym, mimo wyrównanej walki na przestrzeni setów, przegrały 0:3 z VakifBankiem Stambuł. Siatkarki Dynamo, również po trzysetowym starciu, musiały uznać wyższość gospodyń Final Four - Pomi Casalmaggiore. Zagadką była nieobecność w szeregach mistrzyń Rosji dwóch czołowych zawodniczek tej druzyny: Jekateriny Gamowej i Jewgieniji Starcewej. Obie siatkarki nie pojawiły się na parkiecie również w starciu o brąz.

Premierową odsłonę pewnie - 25:20 wygrały Rosjanki, prezentując skuteczną grę w ataku, w czym brylowała Daria Isajewa. Druga partia miała wyrównany przebieg jedynie do pierwszej przerwy technicznej (6:8), w dalszej części seta drużyna ze Stambułu rozniosła rywalki (10:25). W kolejnych odsłonach zawodniczki Fenerbahce Grundig poszły za ciosem, a rywalki nie miały wiele do powiedzenie i przegrały 18:25 i 17:25.

Dynamo Kazań – Fenerbahce Stambuł 1:3 (25:20, 10:25, 18:25, 17:25)