Vistal w półfinale MP! Zagłębie rozbite we własnej hali

Piłka ręczna
Radość piłkarki ręcznej Vistalu - Katarzyny Janiszewskiej

Szczypiornistki Vistalu Gdynia wygrały w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski kobiet z Metraco Zagłębiem Lubin 29:23! W dwumeczu wyraźnie - różnicą 9 trafień, okazały się lepsze od lubinianek i tym samym dołączyły do Pogoni Baltica Szczecin, która grę w półfinale zapewniła sobie po pokonaniu AZS-u AWFiS Gdańsk.

Vistal był w dobrej sytuacji już po meczu w Gdyni, który po bardzo twardej walce wygrał trzema bramkami. Przed rewanżem gdynianki musiały jednak zresetować głowy, bowiem Zagłębie z pewnością stać było na odwrócenie losów rywalizacji. Wszyscy kibice piłki ręcznej spodziewali się kolejnego zaciętego boju, a tymczasem... Zagłębie zupełnie nie dostosowało się do poziomu znakomicie dysponowanych szczypiornistek z Gdynii.

Już w 9. minucie Vistal prowadził na trudnym terenie 5:2. Gospodynie co prawda po kwadransie zbliżyły się jeszcze do rywalek na jedną bramkę różnicy, ale później na parkiecie w Lubinie niepodzielnie rządziły już gdynianki. Do przerwy podopieczne Pawła Tetelewskiego prowadziły 16:9, a w drugiej połowie z wielką łatwością kontrolowały sytuację! Ostatecznie Vistal wygrał w Lubinie 29:23, a w całym dwumeczu 60:51!

W półfinale Vistal zmierzy się z Pogonią Baltica Szczecin, która w dwumeczu okazała się lepsza od AZS-u AWFiS Gdańsk.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 29:23 (16:9)

Pierwszy mecz 31:28 dla Vistalu, który awansował do półfinału MP.