ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwycięsko kończy fazę zasadniczą (WIDEO)

Liderzy tabeli PlusLigi - siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle potwierdzili klasę. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej zmierzyli się z Indykpolem AZS Olsztyn i pewnie wygrali 3:0. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgi mają przed sobą blisko dwa tygodnie przerwy. oczątek finałowej rywalizacji z Asseco Resovią 21 kwietnia.

Wynik tego spotkanie nie miał wpływu na kolejność ligowej tabeli - siatkarze ZAKSY już kilka tygodni temu zapewnili sobie wygraną w  fazie zasadniczej, zaś Indykpol AZS nie miał szans na wskoczenie do czołowej ósemki. W premierowej odsłonie kędzierzynianie szybko wypracowali sobie przewagę (8:4). W środkowej części seta olsztynianie dążyli do odrobienia strat, zmniejszyli dystans do dwóch oczek po asie serwisowym Pawła Woickiego (11:9), później do jednego punktu, po bloku Bartosza Bednorza (19:18), wreszcie wyrównali stan tej partii na 19:19 - po kolejnym skutecznym bloku. Decydujące akcje padły jednak łupem kędzierzynian: asem serwisowym popisał się Łukasz Wiśniewski (23:21). Dawid Konarski zaatakował po bloku rywali i wywalczył piłkę setową (24:22), którą gospodarze wykorzystali za pierwszym podejściem.

Druga odsłona miała podobny przebieg jak pierwsza: kędzierzynianie szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (8:5, 16:11 - na przerwach technicznych), a w końcówce olsztynianie odrabiali straty. Udało im się po wygraniu trzech akcji z rzędu (18:18). W kolejnych akcjach górą byli jednak siatkarze ZAKSY, w dużej mierze dzięki skutecznej grze Kevina Tillie, któzy pewnie wygrali 25:21. W trzeciej partii wyrównana walka trwała jedynie do stanu 6:6, później gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali wysoko 25:21. MVP: Kevin Tillie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Kevin Tillie, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski, Rafał Buszek, Paweł Zatorski (libero) – Krzysztof Rejno, Patryk Czarnowski, Kamil Semeniuk, Grzegorz Pająk.

Indykpol AZS: Paweł Woicki, Thomas Koelewijn, Filip Stoilovic, Mikko Oivanen, Miłosz Zniszczoł, Bartosz Bednorz, Michał Potera (libero) – Krzysztof Bieńkowski, Marcin Waliński.

Wyniki pozostałych meczów 26. kolejki PlusLigi:

2016-04-06: Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)
2016-04-09: Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)
2016-04-09: Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:22, 26:24, 25:23)
2016-04-09: AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:2 (25:10, 25:19, 20:25, 21:25, 15:13)

2016-04-09: PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 27:25)

Do rozegrania:

2016-04-11: Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce (18.00; transmisja - Polsat Sport).