Zwycięstwo Leicester z Sunderlanderm! Mistrzostwo Anglii już o krok

Leicester City zdążyło przyzwyczaić swoich kibiców do jednobramkowych zwycięstw. Tym razem jednak drużyna Claudio Ranieriego wygrała 2:0, a oba gole strzelił niesamowity Jamie Vardy. "Lisy" są już bardzo blisko zdobycia pierwszego w historii klubu mistrzostwa Anglii.

Przed ”Lisami” ostatnia prosta w drodze po pierwszy w historii tego klubu tytuł mistrza Anglii. Leicester przed tą kolejka miało 7 punktów przewagi nad drugim Tottenhamem Londyn.  W sześciu  ostatnich spotkaniach podopieczni Claudio Ranieriego zmierzą się z Sunderlandem, West Hamem United, Swansea City, Manchesterem United, Evertonem oraz Chelsea Londyn. Terminarz nie należy do najłatwiejszych.

Na początek piłkarze Leicester wybrali się na ”Stadion Światła” na spotkanie z Sunderlandem. Gościom od pierwszych minut ewidentnie nie kleiła się gra. Pod koniec pierwszej połowy groźnie zaatakowali goście. Przyblokowany strzał Fabio Boriniego lekko zmylił Kaspera Schmeichela, ale Duńczyk zachował czujność i nie dał się pokonać.

Z czasem ataki ”Lisów” zaczęły nabierać jakości. W końcu przebudził się niezawodny Vardy, który w 66. minucie wykorzystał dobre podanie Danny’ego Drinkwatera i otworzył wynik spotkania. Walczący o ligowy byt podopieczni Sama Allardyce’a ruszyli do ataku. Wyborną okazję miał Jack Rodwell, jednak z najbliższej odległości fatalnie przestrzelił.

W końcówce ”Lisy”, jak to często bywa w ostatnim czasie, starały się  urwać każdą cenną sekundę. W ostatniej minucie meczu Vardy po indywidualnej akcji podwyzszył na 2:0. Był to 21. gol Anglika w tym sezonie Premier League. Leicester przełamało serię zwycięstw 1:0 i tym razem wygrało różnicą dwóch bramek. Pół żartem pół serio można dodać, iż gdyby nie drugi gol Vardy'ego Leicester wyrównało by rekord Evertonu z 2002 roku. Wtedy to "The Toffees" zaliczyli serię pięciu kolejnych zwycięstw rezulatatem 1:0.

Sunderland – Leicester 0:2 (0:0)

Bramka: Vardy 66’, 90+6'