Lechia odwołuje skargę! Radość w Chorzowie

Piłka nożna
Lechia odwołuje skargę! Radość w Chorzowie
fot. PAP

Lechia Gdańsk wycofała skargę do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl. ws. decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN o nałożeniu na klub jednopunktowej kary. W grupie „mistrzowskiej” zagra więc Ruch Chorzów, a w grupie „spadkowej” – Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Na oficjalnej stronie PZPN zostało zamieszczone wspólne stanowisko federacji i Lechii Gdańsk w sprawie postępowania odwoławczego od decyzji Komisji Odwoławczej ds. licencji klubowych PZPN o następującej treści:

 

„W dniu 11 kwietnia 2016 roku Lechia Gdańsk, na skutek rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, postanowiła wycofać, złożoną w dniu 29 marca br., skargę do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl, w sprawie decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN o nałożeniu na klub sankcji w postaci ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16. Po konsultacji z ekspertami UEFA oraz respektując ich zalecenia skierowane do związku oraz klubu, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Lechia Gdańsk doszły do przekonania, iż dalsze prowadzenie sporu przed Trybunałem Arbitrażowym przy PKOL jest niecelowe. W ocenie Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Prezesa Lechii Adam Mandziary piłkarskie rozstrzygnięcia winny zapadać na boisku, a nie w wyniku decyzji Trybunału Arbitrażowego. To walka na boisku i jej reguły powinny decydować o kolejności w tabeli. Lechia Gdańsk postanowiła zachować neutralność i szacunek dla boiskowych rozstrzygnięć, dlatego 11 kwietnia podjęła decyzję o wycofaniu przedmiotowej skargi”.

 

Oznacza to, iż w grupie „mistrzowskiej” Ekstraklasy zagrają siódma w tabeli Lechia Gdańsk, oraz ósmy Ruch Chorzów. Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje więc dziewiąte miejsce i na wiosnę będzie walczyć w grupie „spadkowej”.

 

seb, PZPN

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze