Ósma zmiana trenera w Palermo w tym sezonie!

Piłka nożna
Ósma zmiana trenera w Palermo w tym sezonie!
fot. PAP

Davide Ballardini ponownie został trenerem piłkarzy Palermo, zastępując Waltera Novellino. Od początku sezonu to już ósma zmiana szkoleniowca drużyny z Sycylii, zajmującej 18. miejsce w tabeli Serie A i zagrożonej degradacją do drugiej ligi.

O kolejnej roszadzie na tym stanowisku zadecydował w poniedziałek wieczorem prezes Maurizio Zamparini. Ballardini prowadził już zespół od 10 listopada 2015 do 11 stycznia.

 

Piłkarze Palermo rozpoczęli sezon pod wodzą Giuseppe Iachiniego. Zmienił go właśnie Ballardini, a jego z kolei zastąpił Argentyńczyk Guillermo Barros Schelotto, z tym że w okresie przejściowym drużynę w jednym meczu prowadził Fabio Viviani. Barros Schelotto musiał jednak ustąpić, ponieważ UEFA nie uznała jego trenerskiej licencji, ale zanim powrócił do Argentyny, reprezentował go na ławce trenerskiej asystent. Potem Palermo ponownie zatrudniło Iachiniego, a po trzech tygodniach zmienił go Novellino.

 

Ostatnia zmiana nastąpiła niecałe 24 godziny po przegranym meczu ligowym na swoim stadionie z Lazio Rzym 0:3. Spotkanie dwukrotnie było przerywane z powodu petard i rac rzucanych na boisko. Jak obliczyła "La Gazzetta dello Sport" Zamparini w ciągu 29 lat w Venezia Calcio, a następnie w Palermo dokonał łącznie 57 zmian trenerskich.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze