Piekielnie mocne TSM wygrywa z Immortals

E-sport
Piekielnie mocne TSM wygrywa z Immortals

Team SoloMid zamknęło usta krytykom i w pięknym stylu pokonało drużynę Immortals w półfinale NA LCS Summer Playoffs. Po zwycięstwie wynikiem 3-0 drużyna Bjergsena zmierzy się w siódmym z rzędu finale z Counter Logic Gaming.

Immortals podchodziło do półfinałowej serii z pozycji bezdyskusyjnego faworyta i początek pierwszej gry wskazywał na to, że wszystko odbędzie się zgodnie z przewidywaniami ekspertów i fanów League of Legends. Jednak TSM wróciło do gry łapiąc osamotnionych graczy IMT kilka razy pod rząd. W późnej fazie gry kompozycja drużynowa Immortals nie była w stanie zadać wystarcząco dużo obrażeń, żeby powstrzymać TSM przed popchnięciem linii w kierunku bazy przeciwników i zniszczeniem nexusa chwilę później.

 

Po pierwszym zwycięstwie TSM kontrolowało drugą grę od początku do końca. IMT nie mogło zareagować na nieprzerwane popychanie linii i w efekcie nie zdobyło żadnych celów na mapie przez blisko 30 minut drugiego pojedynku. Ostatecznie IMT zdołało zabić zawodników TSM tylko pięć razy. To było o wiele za mało, żeby myśleć o zwycięstwie.

 

 

W grze trzeciej IMT znowu zdołało łatwo uzyskać przewagę, ale równie łatwo straciło ją po chaotycznym teamfighcie na górnej alei. Od tego momentu gra była bardziej wyrównana, ale TSM zdołało wygrać teamfight wynikiem 5 do 2, zdobyć wzmocnienie barona i konsekwentnie wykorzystywać błędy popełniane przez zawodników Immortals.

 

TSM zmierzy się w finale NA LCS z Counter Logic Gaming. To drugi w historii finał, w którym dwie najbardziej utytułowane drużyny z Ameryki Północnej zmierzą się ze sobą.

 

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze