IHG i Szef+6 z awansem na finały ESL Mistrzostw Polski

E-sport
IHG i Szef+6 z awansem na finały ESL Mistrzostw Polski
@ESL

Drużyny Illuminar Honor Gaming i Szef+6 wygrały swoje dzisiejsze mecze w ramach ESL Mistrzostw Polski i już wiadomo, że zagrają na lanowych finałach całej imprezy. Przegrani z dzisiejszych meczów powalczą o dwa pozostałe miejsca w turnieju, a głównym faworytem do zabezpieczenia spota jest skład o nazwie HOLOHOLOHOLO, który rozegrał dziś arcyciekawą serię z IHG.

Pierwsza gra niespodziewanie powędrowałą na konto HOLOHOLOHOLO, które było w stanie przetrwać okres wczesnej przewagi IHG i zmusić bardziej doświadczonych kolegów do popełniania coraz większych błędów. Szczególnie widoczne były te popełniane przez Overpowa i Kubona. Ten pierwszy nie był w stanie wykorzystać przewagi gwarantowanej przez Kassadina w późnej fazie gry, a ten drugi nie do końca pewnie flankował przeciwników przy użyciu teleportacji. Bardzo dobre zawody rozegrał mid laner HOLO, który w pierwszej grze zdecydował się na wybór LeBlanc.

 

W drugiej grze jungler Illumianr Honor Gaming, Wojciech "Tabasko" Kruza, wział sprawy w swoje ręce i gnębił przeciwników jako Kindred już od pierwszych minut. Wcześnie zdobyta przewaga nie była tak samo wysoka przez cały czas trwania drugiej gry (HOLOHOLOHOLO zdołało nawet zdobyć jedno wzmocnienie barona), ale doświadczenie graczy IHG pozwoliło im wyczekać na idealną okazję na zainicjowanie finałowego teamfightu. Overpow grający jako Lissandra i Tabasko jako Kalista praktycznie we dwóch wyeliminowali całą drużynę HOLO pod ich własną wieżą na dolnej alei.

 

Trzecia gra to pewne przypieczętowanie zwycięstwa w całej serii w wykonaniu zawodników Illuminar. Overpow i wspólnicy wprowadzali Nowy Porządek Świata od pierwszych minut, a zawodnicy HOLOHOLOHOLO nawet przez moment nie byli blisko nawiązania wyrównanej walki. Gdy top laner i ADC IHG mieli już ponad 50 minionów przewagi (co przekładało się na ponad 10 000 sztuk złota różnicy w bilansie drużynowym) nie było furtki dla mniej doświadczonej drużyny na powrót do rozgrywki. Najlepszym zawodnikiem meczu oprócz – już prawie tradycyjnie – junglera Tabasko był mid laner drużyny Overpow (7/0/5 jako Lissandra po wielokrotnym zabiciu swojego przeciwnika ze środkowej alei w sytuacji jeden na jednego).

 

Drugą drużyną, która zapewniła sobie dziś udział w finałach lanowych jest Szef+6. Drużyna z Sebastianem "niQiem" Robakiem w składzie łatwo wygrała z overused i już wiadomo, że wraz z IHG powalczy o lwią część z 60 000 złotych znajdującyh się w puli dwunastego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Stawka turnieju jest jeszcze wyższa niż wskazywałaby na to pula, ponieważ Mistrz Polski będzie miał zagwarantowany udział w kwalifikacjach do letniego splitu Challenger Series.

 

Przegrana w finałach drabinki wygranych nie oznacza, że HOLOHOLOHOLO i overused odpadają z rywalizacji o lanowe finały ESL Mistrzostw Polski. Żeby dołączyć do drużyn Szef+6 oraz IHG drużyna z Bucem w składzie będzie musiała pokonać TDX Gaming. Overused natomiast będzie musiało wygrać z drużyną Ekko Logiczni, która łatwo uporała się ze składem o nazwie Polish Randomen.

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie