Rio 2016: Odpadł ostatni z Polaków w bokserskich kwalifikacjach w Turcji

Adrian Kowal przegrał z wicemistrzem Europy Brytyjczykiem Qaisem Ashfaqem 0:3 w ćwierćfinale kategorii wagowej 56 kg europejskich kwalifikacji bokserskich do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W tureckim Samsun nie ma już reprezentantów Polski.

Kowal (Olimp Lublin) był jedynym polskim pięściarzem, który dotarł do 1/4 finału. Pozostałych dziesięcioro (siedmiu bokserów i trzy pięściarki) odpadło w eliminacjach, w kilku przypadkach po bardzo kontrowersyjnych werdyktach.

Zawody w Samsun odbywają się w 10 wagach męskich (komplet) i trzech kobiecych - 51 kg, 60 kg, 75 kg, czyli tych, w których odbywa się rywalizacja olimpijska. Awans do Rio zdobędzie po trzech zawodników z każdej kategorii i finalistki wśród pań. Mimo że turniej przekroczył dopiero półmetek, wiadomo, że Polacy "biletów" do Brazylii nie wywalczyli.

Do tej pory prawo występu na olimpiadzie - z rankingu ligi World Series of Boxing (WSB) - wywalczył jedynie wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (kat. 75 kg).