Antiga ogłosił powołania. Oni powalczą o igrzyska olimpijskie

Siatkówka
Antiga ogłosił powołania. Oni powalczą o igrzyska olimpijskie
fot. Cyfrasport

Stephane Antiga powołał skład na zgrupowanie otwierające sezon 2016, którego pierwsza część rozpocznie się pod koniec kwietnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W pierwszych dniach zgrupowania kadrę w treningach wspomagać będą Bartosz Lemański, Maciej Muzaj i Łukasz Wiese.

Z grupy 20 zawodników sztab trenerskie wyłoni „czternastkę” na memoriał Huberta Jerzego Wagnera (17 – 19 maja w Krakowie z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii) oraz interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, który rozegrany zostanie w Tokio (28 maja – 5 czerwca z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski, Wenezueli).

– Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończą już sezon ligowy rozpocznie się już 27 kwietnia od badań w Warszawie. Kolejni kadrowicze będą do nas dołączać w Spale od początku maja, gdzie będziemy pracować do 14 lub 15 maja. Potem zagramy w Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie a po jego zakończeniu polecimy do Japonii na olimpijskie kwalifikacje – informuje o planach na najbliższe tygodnie Stephane Antiga – trener kadry narodowej mężczyzn.

– Jako związek dołożyliśmy i dokładamy wszelkich starań, by przygotowania wszystkich naszych kandydatek i kandydatów do gry w Rio de Janeiro przebiegały w sposób optymalny. Przypomnę bowiem, że niemal pewne awansu do turnieju olimpijskiego są nasze trzy pary plażowe, i mam głęboką nadzieję, że już na początku czerwca w tym gronie będzie też na 100% nasza męska kadra. W tej dwudziestce, powołanej przez Stephana większość to zawodnicy, którzy sięgali po mistrzostwo świata, a pozostali mają już co najmniej reprezentacyjne przetarcie. To dobrze zwiastuje, tak na Tokio, jak i mam nadzieję zna Rio – ocenia Jacek Kasprzyk – Wiceprezes ds. sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Reprezentacja Polski na pierwsze zgrupowanie sezonu 2016:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

Przyjmujący: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Jarosz (Łuczniczka Bydgoszcz)

Środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk)

Redakcja, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze