Asterix i Obelix maskotkami mistrzostw świata w hokeju

Inne
Asterix i Obelix maskotkami mistrzostw świata w hokeju
fot.PAP/Photoshot

Słynne postacie komiksowe Asterix i Obelix będą maskotkami mistrzostw świata w hokeju na lodzie, które odbędą się w maju przyszłego roku w Kolonii i Paryżu. Poinformowała o tym międzynarodowa federacja (IIHF).

Wspólnie z kolegami z Francji chcieliśmy, aby Asterix i Obelix byli maskotkami turnieju. Zdobyli ogromną popularność na całym świecie, a to korzyść dla hokeja - powiedział prezes niemieckiej federacji (DEB) Franz Reindl, który jest jednocześnie przewodniczącym komitetu organizacyjnego.

 

Jak dodał, dla kibiców planowane są atrakcje związane z postaciami stworzonymi przez Rene Goscinnego i Alberta Uderzo. - Ciągła walka pomiędzy małą galijską wioską a potężniejszym Imperium Rzymskim symbolizuje próbę sił między dwoma stronami, które pozornie są na różnym poziomie. Podczas MŚ dojdzie do wielu ekscytujących spotkań, w których teoretycznie słabszy zespół będzie potrafił pokonać faworyta. Asterix i Obelix są wzorami, które pokazują, że nic nie jest niemożliwe - dodał szef francuskiej federacji (FFHG) Luc Tardif.

 

Przygody dwóch Galów po raz pierwszy ukazały się w 1959 i stały się jedną z najsłynniejszych serii komiksów w historii. Zostały przetłumaczone na 111 języków i dialektów. Turniej zostanie rozegrany między 5 a 21 maja 2017 roku.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze