Kania kontra Hsu na otwarcie w Inowrocławiu

Tenis
Kania kontra Hsu na otwarcie w Inowrocławiu
fot. PAP

Paula Kania zmierzy się z Ching-Wen Hsu w pierwszym pojedynku barażowego spotkania Polska - Tajwan o pozostanie w Grupie Światowej II tenisowego Pucharu Federacji. Losowanie gier miało miejsce w piątek w Inowrocławiu, gdzie w sobotę i niedzielę odbędzie się mecz.

Kania zajmuje 151. miejsce na światowej liście, a jej rywalka jest sklasyfikowana 202 pozycje niżej. Drugą sobotnią parę tworzą debiutująca w drużynie narodowej 18-letnia Magdalena Fręch (485. WTA) oraz Ya-Hsuan Lee (186.). W niedzielę najpierw Kania zmierzy się z Lee, a następnie Fręch z Hsu. W deblu grająca kapitan biało-czerwonych Klaudia Jans-Ignacik i Katarzyna Kawa, która również może zadebiutować w imprezie tej rangi, spotkają się z Chia-Jung Chuang i Chin-Wei Chan.

 

Zespół gospodarzy zagra w Inowrocławiu osłabiony brakiem Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette. Z kolei wśród rywalek zabraknie Su-Wei Hsieh, 80. rakiety świata, oraz czołowych deblistek sióstr Yung-Jan i Hao-Ching Chan. Polki zajmują 15. miejsce w rankingu drużyn uczestniczących w tych rozgrywkach. W lutym przegrały na Hawajach z Amerykankami 0:4 w meczu pierwszej rundy Grupy Światowej II. Tajwanki, które są 27. w tym zestawieniu, wówczas wygrały rywalizację turniejową na niższym szczeblu Pucharu Federacji - w Grupie I strefy Azji i Oceanii.

 

Drużyna ta od 1997 roku niezmiennie występuje na tym poziomie. W międzyczasie dwukrotnie - w 1999 i 2007 roku - stanęła przed szansą awansu na zaplecze elity. W 1981 roku - przy formule tygodniowego turnieju - dotarła do 1/8 finału Grupy Światowej. Obie ekipy w przeszłości zmierzyły się raz. W 1980 roku, gdy całe rozgrywki miały postać trwającego tydzień turnieju, biało-czerwone zwyciężyły w Berlinie 3:0 w 1. rundzie tzw. Fazy Pocieszenia (brały w niej udział zespoły, które przegrały spotkania 1. rundy i nie liczyły się już w walce o trofeum). O tym, że kwietniowy mecz odbędzie się w Polsce, zdecydowało dodatkowe losowanie.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze