Aguero zdeklasował Chelsea na Stamford Bridge. Skrót meczu

To był nokaut! Choć dla Chelsea ten sezon jest już stracony, to tak wysoka porażka na pewno boli. "The Blues" przegrali z Manchesterem City aż 0:3, a wszystkie bramki zdobył Sergio Aguero. Argentyńczyk jest dopiero trzecim zawodnikiem gości, który popisałby się hat-trickiem w Premier League na Stamford Bridge.

Jeśli komuś bardziej zależało na zwycięstwie w tym meczu, to zdecydowanie Manchesterowi City. Goście przyjechali na Stamford Bridge opromienieni awansem do półfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Realem Madryt. Zwycięstwo w Londynie miało pomóc "Obywatelom" w utrzymaniu co najmniej czwartego miejsca w Premier League.

Chelsea wystawiła jednak w miarę silny skład, patrząc na poprzednie starcia, kiedy to w pierwszej jedenastce wybiegał choćby Matt Miazga. To jednak nie dało gospodarzom ani punktu, bo nawet jeśli stwarzali sobie sytuacji - blisko gola był choćby Ruben Loftus-Cheek - to i tak strzelali tylko goście. A konkretnie jeden człowiek.

Sergio Aguero rozegrał przeciętny dwumecz w Lidze Mistrzów z PSG, ale tym razem był nieuchwytny. Do siatki Chelsea trafił jeszcze w pierwszej połowie po dograniu byłego zawodnika gospodarzy Kevina de Bruyne. Po przerwie wykorzystał dobre zagranie Samira Nasriego, podwyższając wynik na 2:0, by na dziesięć minut przed końcem skompletować hat-tricka po perfekcyjnie wykonanym rzucie karnym. Należy jednak przede wszystkim pochwalić Fernandinho, który wykonał świetną akcją i dał się sfaulować Thibaut Courtois. Belg po chwili obejrzał czerwoną kartkę.

Aguero to dopiero trzeci piłkarz - po Nwankwo Kanu i Robinie van Persiem - który jako piłkarz gości strzelił trzy gole na Stamford Bridge. Argentyńczyk ma na koncie 21 goli i do pierwszego w klasyfikacji strzelców Harry'ego Kane'a traci tylko jedno trafienie.

Chelsea - Manchester City 0:3 (0:1)

Bramki: Aguero 33, 54, 80 (rz.k.)

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Cahill, Ivanovic, Baba Rahman - Mikel (8-0 Begovic), Fabregas - Willian (80 Traore), Loftus-Cheek, Pedro (70 Kenedy) - Costa.

Manchester City: Hart - Zabaleta (67 Sagna), Otamendi, Mangala, Kolarov - Toure, Fernandinho - Navas, de Bruyne, Nasri (75 Delph) - Aguero (85 Iheanacho).

Żółte kartki: Azpilicueta, Mikel - Zabaleta, Otamendi, Nasri.

Czerwona kartka: Courtois.