Prezydent Andrzej Duda pogratulował piłkarzom ręcznym awansu do Rio

Inne

Prezydent RP Andrzej Duda docenił wielki sukces polskich piłkarzy ręcznych, jakim niewątpliwie był awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Głowa państwa gratulacje złożyła na ręce prezesa ZPRP, który otrzymał specjalny list gratulacyjny.

O tym, że Andrzej Duda jest zapalonym kibicem piłki ręcznej dowiedzieliśmy się podczas EHF Euro 2016 w Polsce, gdy prezydent był obecny na meczu otwarcia Polska - Serbia. Duda śledzi poczynania kadry także po mistrzostwach i jego uwadze nie uszedł ostatni sukces Polaków, którzy w miniony weekend awansowali na igrzyska w Rio de Janeiro.

 

- Pragnę złożyć na panskie ręce serdeczne gratulacje w związku z zakwalifikowaniem się polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro - napisał Duda w liście zaadresowanym do Andrzeja Kraśnickiego. Na koniec listu prezydent życzył naszym szczypiornistom, by przebili wyczyn kadry z igrzysk w 1976 roku.

 

- Życzę państwu powodzenia w Rio de Janeiro. Mam nadzieję, że możliwe jest powtórzenie lub nawet przebicie sukcesu odniesionego przed laty w Montrealu, gdzie piłkarze polskiej reprezentacji zdobyli brązowe medale. Serdecznie życzę, aby wysiłek włożony w realizację ambitnych planów prowadził Państwa do zwycięstw - zakonczył.

 

list_Duda

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze