Euskal Emakumeen: Jasińska dziewiąta, zwycięstwo Johansson

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) zajęła dziewiąte miejsce w zakończonym w niedzielę wyścigu kolarskim Euskal Emakumeen w Kraju Basków. Zwyciężyła Szwedka Emma Johansson (Wiggle High5), do której mistrzyni Polski straciła 58 sekund.

Ostatni, czwarty etap, prowadzący wokół miejscowości Portugalete (75,8 km), wygrała Amerykanka Megan Guarnier (Boels Dolmans), finiszując na czele ośmioosobowej czołówki. Jasińska minęła linię mety na szóstej pozycji.

W klasyfikacji generalnej Johansson wyprzedziła o 12 sekund Guarnier oraz o 27 reprezentantkę RPA Ashleigh Moolman (Cervelo). Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), mistrzyni świata w torowym wyścigu punktowym, ukończyła rywalizację na 21. miejscu (strata 5.09), a liderka ekipy MAT Atom Sobótka, Paulina Brzeźna-Bentkowska - na 44. (12.50).

W ubiegłym roku triumfowała w tym wyścigu Katarzyna Niewiadoma, która w tegorocznej edycji nie startowała.