Gapska do siatki przez całe boisko. Piękny gol bramkarki! (WIDEO)

Piłka ręczna

Broniąca dostępu do bramki Vistalu Gdynia w finałowym meczu Pucharu Polski Małgorzata Gapska zaprezentowała swoje umiejętności rzutowe i w rewelacyjny sposób trafiła do opuszczonej bramki Pogoni Baltica Szczecin. Jej zespół w końcowym rozrachunku wygrał z rywalkami 26:21 i wzniósł w górę prestiżowe trofeum.

Na zegarze była 22. minuta, zaś oba zespoły miały zdobyte po dwie bramki. Grająca w osłabieniu Pogoń wycofała swoją bramkarkę, by zwiększyć szansę na zdobycie gola w akcji ofensywnej, jednak decyzja okazała się zupełnie nietrafiona. Małgorzata Gapska odbiła rzut Pauliny Masnej i podjęła momentalną decyzję o trafieniu do bramki rywalek przez długość całego boiska.

Efekt był piorunujący: znana ze zmysłu do rozpoczynania kontrataków Gapska trafiła do bramki Pogoni bez kontaktu z parkietem! Mieliśmy już dziesiątki porównań ze sławnym rzutem Siódmiaka, jednak niezbyt często mamy okazję oglądać takie trafienia w wykonaniu bramkarzy. Bramkarka Vistalu dołączyła tym samym do ekskluzywnego grona, w którym znajduje się chociażby doświadczony golkiper reprezentacji Francji Thierry Omeyer, który równie kapitalnym rzutem popisał się podczas EHF Euro 2016.

Vistal ostatecznie wygrał całe spotkanie 26:21, dzięki czemu zawodniczki z Gdyni wzniosły w górę trofeum za Puchar Polski po raz kolejny.

Efektowny rzut Małgorzaty Gapskiej w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze