Meronk zadebiutował w tej prestiżowej rywalizacji w ubiegłym roku, jako pierwszy Polak w historii. W tym sezonie powtórzył swój wyczyn. W Palmer Cup 2015 triumfowali Amerykanie, którzy pokonali reprezentację Europy 18:12. Wrocławianin był jednak najlepszy w swojej drużynie. Nie przegrał żadnego meczu i zdobył 3,5 punktu na 4 możliwe.

Obie drużyny składają się z dziewięciu najlepszych golfistów młodego pokolenia. Zawodnicy, którzy w rankingu Palmer Cup uplasowali się w pierwszej szóstce, automatycznie otrzymali nominację do gry. Meronk został sklasyfikowany na 4. pozycji, więc o udział w turnieju mógł być spokojny.

Po raz drugi z rzędu będę reprezentował Polskę w Palmer Cup. Rok temu nie udało nam się pokonać USA, ale mam nadzieję, że tym razem ekipa ze Starego Kontynentu będzie miała więcej szczęścia. Dla mnie będzie to idealne zwieńczenie sezonu przed letnimi startami w Europie. W ostatniej edycji udowodniłem, że potrafię udanie rywalizować z najlepszymi amatorami na świecie. Teraz mam apetyt na więcej, czyli sukces całej drużyny – powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

Reprezentant ETSU Bucs w tym sezonie utrzymuje równą i bardzo wysoką formę. W ostatnim turnieju NCAA Greenbrier Invitational uplasował się na 2. miejscu, a jego drużyna cieszyła się z wygranej. Meronk jest jednym z trzech zawodników reprezentacji Europy, którzy rok temu zagrali w Palmer Cup. Ponadto, jest szóstym zawodnikiem w historii uczelni East Tennessee State, który weźmie udział w tej rywalizacji.