Hat-trick Aguero na Stamford Bridge (WIDEO)

Manchester City wygrał prestiżowy pojedynek z Chelsea na jej stadionie aż 3:0, zaś wszystkie bramki zdobył Sergio Aguero. Argentyński snajper dzięki takiemu wyczynowi został dopiero trzecim zawodnikiem w historii, któremu udało się tego dokonać. Efektowna wiktoria wicemistrza Anglii nad mistrzem dała The Citizens powrót na ligowe podium.

Sergio Aguero miewał w tym sezonie różne momenty, jednak gdy tylko był w pełni sił był najmocniejszym z żądeł Manchesteru City. Zespół Manuela Pellegriniego niesiony awansem do półfinału Ligi Mistrzów tym razem błysnął w lidze rozprawiając się z Chelsea na Stamford Bridge aż 3:0. Wszystkie bramki zdobył właśnie Aguero, dzięki czemu został trzecim zawodnikiem w historii ligi, który jako zawodnik gości zdobył hat-tricka na stadionie The Blues. Poprzednio udawało się to zawodnikom Arsenalu: Nwankwo Kanu i Robinowi Van Persie.

Aguero strzelanie rozpoczął w 33. minucie, kiedy na gola zamienił dogranie powracającego na Stamford Bridge w innych barwach Kevina de Bruyne. Belg poprowadził kontratak swojego zespołu, zaś król strzelców Premier League precyzyjnie uderzył z dwudziestu metrów otwierając wynik spotkania. Tuż po zmianie stron było już 2:0, tym razem Kun wykończył otwierające podanie Samira Nasriego. Swój okazały dorobek ukoronował w 80. minucie, kiedy na trzeciego gola zamienił rzut karny wywalczony przez Fernandinho.

Dzięki trzem trafieniom Aguero zbliżył się do liderującym klasyfikacji strzelców Anglikom: Harry'ego Kane'a i Jamiego Vardy'ego. Zawodnicy Tottenhamu i Leicester mają po 22 bramki, zaś Argentyńczyk zajmuje drugie miejsce z 21 trafieniami.

Hat-trick Sergio Aguero w załączonym materiale wideo.